Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Amla – přírodní péče o vlasy a tělo (1. část)

Amla – přírodní péče o vlasy a tělo (1. část)

Toužíte po zkrášlení vlasů přírodní cestou? Chcete mít zdravé, leklé a kvalitní vlasy? Nebo chcete udělat něco pro vaše tělo? Dodat mu potřebné živiny a minerály a ochránit ho před chorobami? Vyzkoušejte amlu – prášek vyrobený z indického ovoce.

Co je to amla

Autor obrázku: Lalithamba

Amla je rostlina pěstovaná v Indii. Někdy je nazývána jako „indický angrešt“. Je přírodním antioxidantem a klasickou léčivou rostlinou. V Indii se používá i k barvení vlny a hedvábí. Prášek jejích plodů se používá jako příměs k barvení vlasu henou nebo jako kondicionér či maska. Dodává vlasům potřebnou výživu, hlavně vitamín C, kterého má velký dostatek. Ovoce amla obsahuje velké množství tohoto vitamínu. Vlasy jsou lesklé a mají objem. Amla zastavuje vypadávání vlasů a oddaluje první šediny. Také omezuje tvorbu lupů a pokožku hlavy zanechává čistou a zdravou.

Tento prášek má sice ozdravný účinek pro vaše vlasy, ale používat by ho měly především ženy s hnědými vlasy, protože amla lehce zbarvuje. Má hnědavý nádech a blondýnky by ho proto neměly užívat. Stejně tak není dobré prášek používat na odbarvené vlasy.

Maska na vlasy

Použití masky je podobné jako u heny, jenom o něco jednodušší. Na středně dlouhé vlasy budou stačit čtyři polévkové lžíce. Prášek se zalije teplou vodou a nechá se přes noc uležet. Ráno si umyjte vlasy a naneste pastu. Vlasy se následně zabalí do nějakého igelitu nebo sáčku a přikryjí starým ručníkem. Směs se nechá působit zhruba hodinu. Amla není tak tepelně náročná jako hena.

Autor obrázku: Tyler Burrus

Je dobré pro celou aplikaci používat ochranné rukavice, protože jak již bylo zmíněno, amla lehce barví, takže se může stát, že se vám zbarví pokožka kolem obličeje při neopatrném nanášení. Je to stejné jako u barvení chemickou barvou. Více než o pokožku hlavy se zde dbá na ochranu rukou, protože amla se chytá pod nehty a ty potom můžou působit špinavě. Aplikace se ale nemusíte bát, zabarvení se dá lehce smýt vodou.

Zjemnění vlasů a jejich ozdravení poznáte již po prvním použití. Je dobré ale masku používat pravidelně jednou týdně.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.