Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Amla – přírodní péče o vlasy a tělo (2. část)

Amla – přírodní péče o vlasy a tělo (2. část)

Kondicionér

Nanáší se obdobně. Na středně dlouhé vlasy postačí dvě polévkové lžíce. Prášek se zalije vodou, která se nechá chvíli odstát. Opravdu stačí jenom chvilka. Následně se nanese na mokré vlasy jako normální kondicionér. Vmasíruje se do pokožky hlavy a vetře se do celé délky vlasů. Nechá se působit pár minut a následně se opláchne. Další úpravu už můžete provádět klasicky jako každý den.

Další využití

Autor obrázku: Tomáš Obšívač

Další alternativou jak tento skoro zázračný, ale hlavně přírodní prášek použít je maska obličeje, ale i celého těla. Rozmíchá se s vodou stejně jako maska nebo kondicionér a nanese se na tělo či obličej. Pokožka bude hladká a krásná. Amla prášek voní jako ovoce, takže z něj nemusíte mít strach.

Účinku těchto úžasných plodů nemusíte využívat jenom v podobě přípravků na vlasy či tělo. Amla je k sehnání i jako olej nebo například plody naložené v medu.

Amla také podporuje správnou funkci ledvin, působí příznivě na močové cesty a posiluje imunitu. Je bohatá také na železo, karoten, vlákninu, vápník, fosfor a další látky prospěšné pro vaše tělo. Amla také bojuje proti volným radikálům, léčí zácpu a zlepšuje chuť k jídlu. Obsahuje určité množství sacharidů a udržuje stabilní hladinu glukózy v krvi.

Její pravidelné užívání slouží jako prevence proti chorobám srdce, jater a trávení. Působí kladně i na dýchací obtíže. Zvyšuje syntézu bílkovin a je prospěšná při hypoglykémii.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.