Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Tipy pro zdraví – 1. část

Tipy pro zdraví – 1. část

V těchto slunečných a teplých dnech mnoho žen odhaluje své krásné tělo a možná jste si právě při pohledu na některou z nich řekla, že byste měla něco udělat s tím svým. Není to jen věcí štíhlosti, krásných vlasů, pokožky, vypracovaných svalů, dokonalých šatů a k nim výtečných doplňků. Je to synchronizací spousty maličkostí, které plní vysněný celek.

Zkuste se podívat na naše tipy a posoudit, co možná neděláte správně, nebo trochu jinak a třeba si uděláte malý návod, jak na sobě zapracovat, abyste byla krásnější hlavně pro sebe a tím i pro okolí.

Autor obrázku: miguelb

1. Opatrujte nožky

Plísňové onemocnění nehtů chytnete raz dva. Mykózám se daří ve vlhkém a teplém prostředí a mezi taková se řadí i bazény a koupalště. Plíseň začíná od kraje nehtu, kde dojde ke ztluštění, drolení a zažloutnutí, někdy až k jeho zahnědnutí. Léčba bývá dlouhodobá a navíc se plíseň může snadno nanést na ruce.

2. Pečujte o partie

Intimní partie postihují mykózy způsobené kvasinkami. Důvodem může být oslabení organismu, špatná hygiena, užívání antibiotik či nošení syntetického spodního prádla. A jestliže vás přece jen dostihne, skočte si do lékarny pro speciální tablety či kapsle, pokud příznaky neodezní do 5 dnů, navštivte gynekologa. Před tabletami ale dejte raději přednost cvičení.

3. Zaostřete na žíly

Křečové žíly postihují velké procento žen. Při jejich vzniku hraje velkou roli dědičnost, ale také dlouhodobé sezení i stání, nedostatek pohybu, kouření, málo vlákniny ve stravě. Něco z toho ovlivnit můžete, něco ne. Jedno je však jisté, jakmile se křečové žíly objeví, jiným způsobem než operací se jich nezbavíte.

4. Dejte sbohem oparům

I milované sluníčko vám může někdy pořádně ublížit, hlavně když se spolčí s oslabeným organismem či stresem. Než se nadějete, máte na rtech bolavý opar a zbavit se ho není jen tak. Takže žádný stres a pevné zdraví!

5. Zachraňte cesty

Pokud je chladno a nosíte otevřené boty, sáčko do pasu, tak si koledujete o zánět močového měchýře. Dostavuje se bez pozvání a někdy se tato nemilá návštěva zdrží poměrně dlouho. Pokud ji odchytíte včas, zbavíte se jí pomocí léčivých čajů a doplňků stravy s obsahem brusinek. V pokročilém stádiu ji vyprovodí lékař.

Autor obrázku: Patrick J. Lynch

6. Pozor na prsa

Nepodceňujte pravidelné samovyšetřování prsů ani mamografický screening. Právě prsa jsou částí těla, kterou u žen nejčastěji postihuje rakovina. Upozorní na sebe bulkou s nepravidelnými okraji, příznakem může být mimo jiné i zarudnutí prsní tkáně, mokvání nebo otok kůže či výtok z bradavky.

7. Sledujte orgány

Ohroženy rakovinou a záněty jsou také vaječníky a děloha. Infekce se přenáší pohlavním stykem, ale průniku bakterií napomáhají i hormonální výkyvy, menstruace nebo aplikace starších typů nitroděložních tělísek bez hormonů. K prvním signálům onemocnění patří pobolívání nebo křečovité bolesti v podbřišku a bolesti při pohlavním styku, výtok a krvácení mimo pravidelný cyklus, a při prudkém průběhu dokonce i horečka.

8. Típněte cigaretu

Určitě víte, že kouření poškozuje vaše plíce a celkově má negativní vliv na zdraví vašeho organismu. U kuřáků významně vzrůstá riziko nádorových onemocnění, především rakoviny plic, hrozbou je i chronická plicní obstrukční choroba, žaludeční vředy či kardiovaskulární choroby.

9. Omezte solení

Nadměrné množství soli zadržuje v těle vodu a tak může docházet ke vzniku otoků. Zvyšuje se o krevní tlak, hrozí riziko srdečně-cévních onemocnění, selhání ledvin a osteoporózy. A za to vám přeci slané jídlo nestojí!

10. Odmítněte stres

Každý den chcete obstát ve všem, co život přináší. Jenže uvědomujete si, že svět se bude točit dál, ikdyž ráno naustelete postel? Naučte se brát věci tak, jak jsou, a naložte na svá bedra jen to, co unesete. Dlouhodobý stres neprospívá žádné buňce vašeho těla.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.