Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Káva a její vliv na vaše zdraví

Káva je fenoménem naší doby. Pro někoho je to každodenní součást denního režimu a nedokázal by si bez ní život představit. Máme ale i gurmány, kteří si kávu vychutnávají a těší se na ni. Jak je to ale s kávou a jejím vlivem na zdraví? Máte rádi klasickou kávu nebo espresso? A jak si připravit skvělé espresso s pozitivními účinky na lidský organismus?

Černá pověst je zažehnána

Černá káva byla často velmi zatracována. Ještě před několika lety se hovořilo o škodlivosti kávy a ve větším měřítku se srovnávala zdravotní rizika například s kouřením. Další roky výzkumů však ukazují, že účinky kávy jsou v mnoha ohledech a ve správném množství na naše zdraví pozitivní.

Velký vliv na to má nejen množství kávy, kterou si denně dopřejeme, ale i to, na jaký způsob si kávu připravíme. Podívejme se tedy nejdříve na správné množství a druh kávy nejvhodnější.

Vítězí kávovary

Celá desetiletí byla nejlepší káva klasická černá káva připravována jako turek. Poslední roky však vítězí překapávaná káva z kávovarů. A nejnovější trendy ukazují na kávovary na kapsle. Můžeme si tak vyrobit kávu, kterou jsme znali jen z kaváren a restaurací. Díky vysokému tlaku a modernímu způsobu výroby si lze v domácích podmínkách vyrobit vlastní espresso.

Právě espresso je ideální formou kávy, která může chránit naše zdraví před některými zdravotními riziky. Není to totiž příliš silná káva, je velmi vysoké kvality a samotná káva do presovače má skvělé vlastnosti. Jak tvrdí Výzkumný ústav léčiv v Miláně, kvalitní epsresso může snížit riziko tvrdnutí jater až o 80%. Další pozitivní účinky jsou i zmenšení rizika vzniku Parkinsonovy choroby, zmenšení rizika vzniku diabetes až o 50% při konzumaci 5 šálků kávy denně nebo účinkuje i proti oxidaci DNA a chrání proti vzniku onemocnění, jako je rakovina.

Jak na kvalitní kávu?

Moderní kávovary de longhi jsou skvělým přístrojem pro tvorbu domácí kvalitní kávy. Je nutno však podotknout, že záleží i na volbě přístroje. Na trhu se objevilo mnoho desítek druhů kávovarů, které jsou si vzhledově i vlastnostmi velmi podobné. Jejich kvalita si ale nemusí odpovídat s těmi nejlepšími. Problém pak nastane při tvorbě kávy z kapslí, kdy je třeba velmi vysoký tlak.

Jak jsme si již řekli, kvalitní kávu si lze připravit doma pomocí kávovaru. Největší předností je pak vysoká kvalita, rychlost a hlavně dostupnost. Nejnovější technologie umožňují nakupovat kávu v kapslích a vy si můžete navolit hned několik druhů kávy podle síly, objemu i podle vlastní chuti. Nevzdávejte se tak pití kávy, když je na naše zdraví pozitivní. Vyberte si ten správný kávovar, zvolte si přiměřené množství doporučené vědci na maximálně několik šálků kávy denně a zlepšete si každodenní stereotyp.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.