Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Proměňte svůj byt!

Proměňte svůj byt!

Znáte to. Žijete v bytě a každý den koukáte poněkud na to samé. Udělejte si čas a proměňte svůj byt! Uděláte si nejen radost, ale také vyměníte opotřebované věci za nové.

Nemáte příliš peněz na nové vybavení? Dáme vám pár rad, které rozhodně zaberou. Navíc léto je období dovolených a navíc díky hezkému počasí můžete také něco vystěhovat ven a vzít úklid od základu po detaily.

Začínáme

Autor obrázku: Amy West

Ušetřete a vystačte si bez řemeslníků. Vymalujte, popřípadě vytapetujte. Toto je základ. Poté změňte textilie. Na pohovku si pořiďte přehoz a zabrání vám tak i před znečišťováním pohovky. Nezapomínejte však na polštáře a povlečte je. Před gauč bývá krásnou dekorací malý koberec. Nezapomínejte však ani na nábytek a natřete ho. Pokud je hodně starý, potapetujte ho. Pořiďte si nové židle ke stolu a velkoplošnou reprodukci. Nezapomínejte vše barevně sladit!

Proměna velkých ploch

Tato proměna je nejviditelnější. Vymalujte nebo vytapetujte a udělejte si dekorace na zdi. Nejlépe uděláte, když zvolíte jednoduché obrazy či obrázky. Velkou plochu tvoří také záclony a závěsy a navíc takovýchto míst si po příchodu do místnosti všimnete okamžitě. Nezapomínejte opět se sladěním barev.

Autor obrázku: Gabrielle

Čáry máry s textilem

Postačí trocha fantazie a vyčarujete si tak neobvyklý a originální design. Například si vyberte látku se zajímavým vzorem a nechte si z ní udělat do oken římskou roletku. Vynikne vám tak krásně celý vzor a spotřebujete tak méně látky než kdybyste zvolily klasický řasený závěs. U nás je to navíc málo používaný způsob zavěšení, takže originalita je na místě.

V jednoduchosti je síla!

Úplně vám postačí klasická výmalba a to jednou barvou. Můžete i zvolit odvážnější odstíny, a byt tak ozvláštníte jejich prostřídáním. Chybu také neuděláte, když zvolíte umírněně intenzivnější odstíny inspirované přírodou a podle nich zvolíte v kontrastních tónech.

A co nakonec? Doplňte byt i těmi nejmenšími detaily, které vám udělají zaručeně radost!

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.