Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Posezení na maximum aneb zasklete balkon nebo pergolu

Autor obrázku: Paul Simpson

Není nad relaxaci na balkoně, v pergole nebo na terase. Bohužel dny, kdy lze tuto výhodu využívat nejsou po celý rok a tak jsme silně limitováni počasím. Co si ale tohle líbezné odpočinkové nicnedělání prodloužit na celý rok a využívat výhody venkovního posezení na maximum?

Sklo a jenom sklo

Jak na to? Je to jednoduché. Vyzkoušejte zasklívání balkonů. Má to hned několik výhod. Že nemáte představu jaké? Na balkoně přece nemusíme jen sedět a relaxovat. Můžeme si totiž tak pomyslně zvětšit obytnou plochu bydlení a vytvořit si tak příjemnou odpočinkovou zónu. Ideální na pěstování květin.

V tomto článku jsme psali o výhodách a nevýhodách bydlení v panelovém bytě.

Zasklené balkony nebo lodžie jsou pak ideální místem pro založení zimní zahrady. Můžete si takový balkon i lehce vytápět a ve vytvořené odpočinkové zóně relaxovat, učit se nebo pracovat. Výhodou je i to, že skleněné tabule lze různě regulovat. Tedy otevřít, úplně zavřít nebo nastavit jen malé větrání. Vytvoříte tak i vhodnou plochu pro domácí mazlíčky nebo malé děti jako plochu na hraní a to zcela bezpečnou.

Z pergoly malý domek

To samé lze ale říci i o pergole (definice pergoly zde), kde lze zasklení pergoly taktéž aplikovat. Zasklívání pergoly je stále modernější trend, který nám z obyčejného přístřešku vyrobí malý domek, obyvatelný po většinu roku. A výhody jsou opět jasné. Možnost posezení, relaxace, ale i grilování nebo pořádání venkovních party.

Díky sklu nám tak vzniká v pergole stálá teplota i za výkyvů teplot. Samozřejmě, že lze teploty regulovat a vámi vytvořený domek najde široké využití po celý rok.

Na kolik vyjde taková investice?

Jelikož je právě zasklívání lodžií nebo balkonů v poslední době opravdový hit, máme širokou konkurenci. Konečný zákazník pak může profitovat velmi nízkou cenou. Obecně lze říci, že se ceny pohybují v řádech desetitisíců. Záleží na konkrétních požadavcích a individuálních úpravách. Není problém zasklít ale i terasu, velký balkon nebo si jen udělat zastřešení. Výhody ochrany před povětrnostními vlivy a lepší teplotní pohoda jsou jasné.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.