Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Stěhujeme se 2x v životě. Je to pravda a kdy?

Nejnovější statistky nám ukazují, že se lidé v průběhu života u nás v tuzemsku stěhují zpravidla 2x za celý svůj život. Podle statistik však nepřekročí vzdálenost 50 kilometrů od původního místa. Statistiky jsou skvělým ukazatelem jistých veličin, ale ne vždy to ukazuje jasný výsledek. Podívejme se na stěhování v průběhu etap života podrobněji.

Začíná to v mládí

První stěhování nastává v mládí. Pokud se nestěhujeme s rodiči, čeká nás poté pobyt na internátě nebo právě stěhování na vysokou školu. To je jedním z prvních stěhování, které i následně určuje naše další směry i co se týče našeho bydlení v dospělosti. Nemalá část studentů poté pracuje a žije ve městě, kde studuje vysokou školu.

Autor obrázku: waferboard

Tato stěhování jsou většinou ovlivněna nedostatkem financí studentů a tak se nejedná ani o plnohodnotné bydlení. Většinou se jedná o velká města, která jsou u nás na úrovni krajských měst, nebo je to město hlavní. Stěhování Praha je pak u nás vůbec nejčastějším cílem studentů za vysokou školou.

První práce a následné stěhování

Ať je to ukončená vysoká škola nebo škola střední a učiliště, po vzdělání zpravidla hledáme práci. Samozřejmě, že můžeme ještě žít u rodičů, ale také se za prací stěhujeme. Nacházíme si stálé partnery a pomalu přichází na řadu usazování na konkrétním místě. Pro někoho to může být první stěhování, pro jiného už druhé.  Vše záleží samozřejmě na konkrétních situacích, které se nám v životě naskytnou.

Stěhování ve stáří? Málo pravděpodobné

Když založíme rodinu, možná ještě v rané fázi nějaké stěhování z města do maloměsta nebo na venkov do svého domečku pár lidí přeci jen prožije. Ale v dalších letech a s blížícím se stářím se samozřejmě stěhování minimalizuje.

S každou etapou života se pojí jisté události a tak i stěhování probíhá v určitých periodách. U každého vše ale může být jinak, v případě cestování je to pak úplně jiné.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.