Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Hubnutí

9 rad, jak konečně začít cvičit

9 rad, jak konečně začít cvičit

Chtěla bys začít cvičit, ale nejde to, protože se k tomu nemůžeš stále a stále dokopat? Přestaň se vymlouvat a přečti si rady, jak už konečně začít cvičit!

Vymez si místo

Prvním krokem by mělo být vymezení prostoru, kde budeš cvičit. Nemusí to být nějaký obří sál, ale mělo by to být místo, kde si dokážeš lehnout na záda s natáhlými nohama, ale zároveň i vzpaženými rukama. Stejný dostatek místa bys měla mít, i pokud si stoupneš, aby si např. neshodila lustr a podobně.

Autor obrázku: lululemon athletica

Pořiď si podložku

Podložku na cvičení si stejně budeš muset pořídit. Navíc pokud ji šikovně umístíš na místo, které je vhodné pro cvičení a vymezíš si tak tam prostor, pohled na podložku tě bude nutit si jít zacvičit. Podložka je hlavně vhodná pro jógu, ale využiješ i při jiných cvicích, zabraňuje uklouznutí, mírní otřesy při skákání, šetří kolena apod. Navíc podložka může být i skvělým doplňkem do interiéru.

Obleč se na cvičení

Pokud se z domácího převlečeš ještě do jiného oblečení – např. do sportovních tepláků či legín, vezmeš si tenisky a sportovní podprsenku, dáš tak svému mozku znamení, že se jde cvičit a půjde ti mnohem snáz se k tomu donutit. Za chvíli se ti to i zapíše jako reflex a cvičení budeš vnímat stejně jako čistění zubů – jako potřebnou nutnost a každodenní rutinu.

Připrav si pomůcky už předem

Nezapomeň si k podložce připravit láhev s vodou, ručník a podobně – např. činky, overball, gymnastické gumičky, švihadlo, cokoliv. Neměla bys nikam odbíhat, vařit mezitím, ani kontrolovat statusy na facebooku. Raději vše vypni a místo ke cvičení si raději udělej ve vedlejším pokoji, aby tě to netáhlo ke kontrolování, a věnuj se pouze a pouze sportu.

Udělej si plán

Nejlepší je, když si na cvičení ve dne vymezíš určitý čas a ten budeš pořád dodržovat – můžeš si vytvořit i svůj vlastní cvičící harmonogram, do kterého si budeš i zapisovat, kolik si toho který den zvládla. Na cvičení bys měla mít alespoň tři pevné dny v týdnu, ale určitě tvému tělu neuškodí, když budeš cvičit každý den, ba naopak! Akorát znáš to – nic by se nemělo přehánět. Nezapomeň plán opravdu dodržovat, protože u cvičení uvidíš efekt pouze tehdy, pokud bude opravdu pravidelné.

Je také dobré si napsat i co a jak budeš daný den cvičit, kolik toho musíš ucvičit nebo jakým videem se budeš inspirovat tentokrát. Můžeš totiž cvičit i podle videí, které už harmonogram sestavený mají. Stanovený čas bys neměla za žádnou cenu zkracovat – i když se to nikdo nedozví, cvičíš přece hlavně pro sebe.

Hudba

Ke cvičení by sis měla vybrat i vhodnou a oblíbenou hudbu, která tě bude ke cvičení motivovat. Pokud cvičíš ale třeba jógu, určitě ti bude vyhovovat i relaxační hudba, u které se skvěle uvolníš – např. šumění moře, lesa, zpěv ptáků, tekoucí potok apod. Také by ses měla v místnosti zamknout, aby jsi nebyla ničím nebo nikým rušena. Pokud jsi doma sama, tak to samozřejmě není potřeba, ale z tvého okolí by měly vymizet všechny rušivé podněty.

Autor obrázku: alaina buzas

Málo času = zvýšení intenzity

Pokud nemáš na cvičení dostatek času, začni s intenzivním intervalovým tréninkem. Ten vypadá tak, že si naměříš na stopkách minutu, kdy budeš usilovně cvičit ze všech sil a poté budeš 20 sekund odpočívat. Sérii opakuj 10-15 a efekt bude stejný, jako by si cvičila hodinu.

Protáhnutí

Neměla bys zapomínat se protáhnout po ukončení cvičení, zabráníš tak namožení svalů, kterým si právě dala opravdu zabrat. To by tě totiž mohlo odradit od dalšího cvičení, což by určitě nebylo dobré.

Stop výmluvám

Přestaň se vymlouvat, proč nemůžeš cvičit, ale konečně cvičit začni. Neděláš to přece pro ostatní, ani pro svého partnera, ale hlavně pro tvůj dobrý pocit, tvoje štěstí. Až začneš cvičit, uvidíš, že tě to časem začne i bavit a třeba si ve sportu najdeš i nový koníček. Sport navíc posiluje dobrou náladu, imunní systém a kondici.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.