Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Pečení vánočního cukroví

Jsou domácnosti, kde mají ženy předem naplánované datum, kdy budou péct cukroví. Taková ženy se většinou společně sejdou se svými sestrami nebo matkami a pečou všichni společně ve velkém množství, které si pak rozdělí. A pak jsou takové, které si z toho nedělají velkou hlavu a pečou prostě, kdy mají čas. Jeden víkend upečou třeba dva druhy, pak v úterý třeba jeden druh a takto postupně.

Autor obrázku: Paula Fernanda

Péct všechno najednou, nebo se tím zabývat postupně?

Když pečeme vše najednou, tak sice zabijeme celý nebo dokonce i dva, tři dny, ale zase už to máme všechno za sebou a nemusíme řešit, co bychom ještě měli udělat. Kdežto když se to dělá postupně, tak si pořád špiníme kuchyň. Jeden týden sypeme mouku po lince, kvůli válení těsta na linecké, pak si kuchyň perfektně vydrhneme a za dva dny zase od znova. Když se to udělá na jednou, tak na té posypané lince můžeme vyválet další těsto, vše uklidíme, až doděláme všechny druhy, které chceme a pak máme pořádek a klid.

Kolik druhů cukroví je třeba napéct?

Každý peče tak, jak je zvyklý. Někdo si potrpí na dvaceti druzích cukroví, které zdobí vánoční stůl, ale pak jsou takové rodiny, kterým stačí tři nebo čtyři druhy. A pak jsou takoví, kteří se do toho pořádně opřou, udělají mnoho druhů a pak si to vyčítají, protože to leží na talíři ladem a říkají si, že další rok by to měli trochu zúžit. (Přesto velmi často na svá slova zapomenou.)

Jaké množství cukroví bychom měli napéct?

To záleží podle toho, pro kolik lidí pečeme a jak moc mají rádi sladké. Ale zase bychom to neměli přehánět, aby nám pak neosychalo na talíři či abychom ho zbytečně nedávali zamrazit, protože po vytažení z mrazáku už to není ta správná nadýchaná chuť.

Je lepší si cukroví upéct doma či koupit?

To záleží na každém. Ale když si pečeme cukroví doma, tak navedeme tu správnou atmosféru Vánoc, jak se domem line ta vůně. A také si můžeme upéct, to co máme rádi. Kdežto když si koupíte krabičku cukroví, tak se může stát, že tam objevíte nějaký druh, který nepatří mezi vaše oblíbené či dokonce něco, na co máme alergii. Také je pravou, že pokud jste třeba sami dva a nemáte komu cukroví nabídnout, ať už protože si vaši blízcí pečou sami anebo proto, že s nimi nebude, tak se vyplatí koupit si nějakou menší krabičku cukroví.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.