Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Krize ve vztahu

Každý vztah začíná krásně a zprvu je ta neuvěřitelná zamilovanost, kdy je pár částečně slepý a částečně se přetvářuje, aby toho druhého oslnil a získal si ho. Ale není pár, u kterého by nenastala ta krize, kdy se nějak nepohodnou, najednou se jim rozejdou zájmy a podobně. Jak se v takovém případě zachovat? Na to není pravidlo, vždy je nutné řídit se srdcem.

Z jakých důvodů může krize nastat?

Autor obrázku: Canadian Film Centre

Vadí mi jeho návyky

Pokud je tomu tak, tak je to to nejmenší, protože to se dá jednoduše vyřešit. Stačí si sednout a společně si promluvit, jak bych to chtěl on, jak byste to chtěla sama. A je jasné, že se to nezmění ze dne na den, protože to mohou být třeba návyky, na které je zvyklý třeba z domova. A rozhodně nemůže žena chtít, aby všechno bylo podle ní, ale je důležité dělat jisté kompromisy.

Můj dlouhodobý přítel celý život házel doma ponožky na jednu hromadu vedle postele a já na to byla alergická. Tak jsme si sedli a začali jsme to společně probírat. A on mi řekl, že mu vadí, že nosím podprsenku, a tak, že se svým odhazováním ponožek vedle postele přestane, až já přestanu nosit pro mě nezbytně nutné spodní prádlo. Samozřejmě, že to nemyslel vážně, jen si ze mě dělal legraci, ale své špinavé ponožky hází stále na hromadu vedle postele. A já bojkotuju a přestala jsem mu je sbírat, takže si je pere sám. Sice jsem nedosáhla svého, ale čekám, že mu nevydrží dlouho praní si svých ponožek v rukou, když já je v pohodě můžu hodit do pračky.

Přetvářka opadla á já jsem v šoku

Každý ať si tvrdí co chce, tak se na začátku vztahu přetvařuje, aby se té své drahé polovičce ukázal v tom nejlepším světle. Jenomže taková přetvářka netrvá věčně a po nějakém čase u každého opadne. Někdo vydrží déle, někdo kratší dobu, ale nikdo věčně. Ale co když je úplně jiný? Taky to můžeme zkusit s ním rozebrat, sednout si a v klidu říct, co nám vadí, co by mohlo být jinak a podobně. A protože je to někdy opravdu těžké, je dobré si to napsat. Jednak proto, že papír nic nebolí a může tam být cokoliv a také proto, že si to daná osoba může kdykoliv vytáhnout a znovu si přečíst, co dělali proti vůli toho druhého.

A samozřejmě takových důvodů může být velmi mnoho, ale každopádně, pokud toho druhého milujete, tak je nutné vždy to řešit společně. Nějak si sednout, popovídat si, navrhnout nějaký kompromis a podobně. Je důležité, abychom se navzájem respektovali, tolerovali a zejména byli k sobě upřímní, ale v takové míře, abychom neporušili rámec úcty jeden k druhému.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.