Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Svatý Valentýn aneb Svátek zamilovaných

Autor obrázku: Manuel Martín Vicente

Blíží se 14. únor a mnoho z nás přemýšlí, jak Valentýna strávit. Jak na nás tento svátek působí? Pro někoho nejkrásnější den v roce a velmi se na něj těší, ale pro jiné to je jen komerční svátek.

Proč ho někteří lidé odsuzují?

Protože je to svátek, který nevznikl u nás a s Českou republikou se pojí jen díky tomu, že obchodníci nabízejí mnoho variací symbolů lásky, na kterých mohou vydělat, takže v tom jsou zejména peníze, které lidé utrácí za čokolády, plyšové hračky a podobně. A mnozí lidé tvrdí, že nepotřebují speciální den na to, aby si vyznali svou lásku, což je pravda.

Proč se spoustě lidem zdá Valentýn takový kouzelný?

Jdeme po ulici a vidíme, jak se procházejí šťastné páry, jak si vyznávají lásku, dávají dárečky a má to jisté kouzlo. Vidíme důkaz, že láska opravdu existuje a je krásná. Naopak to může být líto těm, kteří nemají svou vysněnou polovičku, ale zase oni tohoto svátku mohou využít jako správný začátek nového vztahu, když je láska všude kolem, úplně se to nabízí.

Co na Valentýna podniknout?

Nejlépe to, co máte oba nejraději. Někdo si zajde do kina na nějaký film, někdo svou polovičku pozve na večeři, prostě něco, co neděláte pořád, aby to mělo jistou originalitu, ale zároveň, abyste si to oba užili.

Jaký dárek máme zvolit?

V dnešní době se nabízí mnoho dárků, kterými své protějšky potěšit. Ať už je to nespočet druhů čokolád nebo jen růžička. Některé páry si vymění nějakou roztomilou plyšovou hračku, jiným se to zdá být dětinské a pro změnu dají třeba svému milému spodní prádlo. Každý vymýšlí dárek takový, aby se to jeho polovičce nejen líbilo, ale také aby byla mile překvapená.

Co když Valentýn miluji, ale moje polovička ho nechce slavit?

Je prekérní situace, když někdo Valentýn opravdu má rád a těší se na něj a pak zjistí, že jeho polovička ho slavit prostě nechce. V takovém případě je dobré udělat kompromis. Třeba se domluvit, že ho budete slavit co dva roky anebo třeba, že si nebudete nic kupovat, ale uděláte si společný pěkný večer. Když budete oba chtít se nějak domluvit, tak určitě na nějakou náhradu přijdete.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.