Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Odpustit nevěru? Ano či ne?

Snad každou z nás potkala v životě nevěra. Odpustit jí a jít ve vztahu dál a nebo se rozejít či rozvést?

Hned na začátku je důležité rozlišit typ nevěry. Zda šlo jen o jednorázovou věc, která se netýká citů, a nebo jde o dlouhodobou záležitost, kdy docházelo k nevěře vícekrát, a nebo kdy se do nevěry promítla láska. Vždy, když se nevěra týká citů, tak je zle. Nejde už totiž jen o fyzickou potřebu sexu, ale jde o něco víc. V každém případě, mějte toto na vědomí : ,,stalo se to jednou, je veliká pravděpodobnost, že se to stane znovu“. Nemějte žádné naivní představy.

Dále je důležité položit si otázku? ,,Stojí mi tento muž za trápení“? Protože si nebudeme nic namlouvat, v začátcích Vám nebude nejlépe.

Autor obrázku: See-ming Lee

Pokud tedy pochybujete o tom, že jste nevěru schopná odpustit, tak raději z tohoto vztahu odejděte. Předejdete tak zbytečným výčitkám a užírání se sama sebe. Vaše výčitky a podezřívání by stejně partnera dříve a nebo později odradily a ukončil by vztah sám.

Pokud se ale rozhodnete, že Váš muž Vám za to stojí je na prvním místě uklidnit sama sebe a začít mu opět důvěřovat. Odpustit mu to. Odvyknout si poslouchat jeho rozhovory či kontrolovat mu sms, e-maily, ICQ , Facebook, atd… Musíte jednoduše hodit za hlavu, že se nevěra vůbec kdy stala. A tím ,,hodit za hlavu“ nemyslím jen tvářit se navenek, že Vám to nevadí a že Vám to neublížilo. (Protože Vám to ublíží a pokud toho muže máte ráda, ublíží Vám to hodně). Je spousty žen, které nevěru svého muže navenek neřeší, ale uvnitř se užírají. A to není dobře. Přidělá Vám to jen vrásky a ubere několik let spokojeného života.

Mluvte o nevěře. Mluvte o ní se svým mužem. Vyjasněte si fakta. Proč k tomu došlo? Co ho k tomu vedlo? Musíte si být jistá, že on si svojí vinu plně uvědomuje a bude se chovat tak, aby se to neopakovalo. Mluvte o ní se svými přítelkyněmi. Nevěra se děla a děje dnes a denně. Není to žádná ostuda a možná budete sama překvapena kolik žen ve Vašem okolí s ní má zkušenosti.

Pokud muži odpustíte, nečekejte od něj přehnaná gesta. Muž se bude chovat hezky jen měsíc či dva, ale nebude Vám nosit modré z nebe po zbytek života. Bude to stále stejný muž, jako byl, než jste na nevěru přišla. Na jeho povaze se odhalenou nevěrou nezmění nic.

Pokud se rozhodnete vztah s nevěrným mužem ukončit, je tu jedna rada na závěr: ,,Všichni muži nejsou stejní, když podvedl jeden, neznamená to, že bude podvádět i další. Neházejte je všechny do jednoho pytle a každého nového muže berte jako čistý nepopsaný list papíru“.

Napsala EPF

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.