Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Všehochuť

Proč si upéct kváskový chléb

Autor obrázku: Eva Prokop

Není žádným tajemstvím, že výroba domácího chleba se stala v poslední době doslova hitem. Že jste to ještě nezkusili? Možná vás právě tento článek naladí na tu správnou pekařskou vlnu.

Co nebude váš kváskový chléb obsahovat

Bohužel, moderní doba tradičnímu pekařskému řemeslu příliš nepřeje. Původně pro ten správný, voňavý domácí chléb stačila pouze voda, mouka, sůl, kmín a kvásek. Nyní je pečivo v supermarketech vyráběno z droždí a průmyslově vyrobených směsí, do nichž se přidává, pro mě až hrůzu nahánějící, množství nejrůznějších látek. Není výjimkou ve složení chleba najít látky zvětšující objem těsta, zpevňující těsto, dodávající chuť, vůni, vláčnost, měkkost či velikost pórů. Že už nemáte chuť na kupovaný chléb? Tak seberte odvahu a pusťte se s chutí do domácího pečení.

Než se do kulinářského umění pustíte, je potřeba vysvětlit základní rozdíly mezi kváskem a droždím, neboli kvasnicemi.

Kváskový chléb je zdravý, chutnější a má lepší trvanlivost

Kvásek je připravován z vody a mouky. Když ho uložíme pěkně do teplíčka, začne přirozeně kvasit a vzniká tak kyselina octová, kyselina mléčná, oxid uhličitý a množství aromatických látek, které mají konzervující účinek a chléb tak vydrží čerstvý déle než ten drožďový. Látky obsažené v kvásku také příznivě působí na trávící ústrojí, posilují naši mikrofóru a tím i naši imunitu. Pekárny však v dnešní době upřednostňují chléb z droždí, a to z důvodu rychlejšího kynutí. Kváskový chléb totiž kyne až 10x pomaleji, než droždový.

Autor obrázku: andersbknudsen

Prvním krokem je získání kvásku. Jednou z možností je sehnat si již založený kvásek, v dnešní době to není žádný problém. Sedněte k internetu a vyhledejte si tzv. kváskovou mapu, zde najdete spoustu dobrých duší, které vám rády kvásek prodají, či věnují. Také se kvásek prodává v některých pekárnách a obchodech se zdravou výživou. A pokud si troufnete, můžete zkusit vypěstovat kvásek vlastní.

Nyní už stačí najít ten správný recept a dobrodružství ve vaší kuchyni může začít.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.