Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Moderní pružinové matrace nedají plísním a roztočům šanci

Čas od času potřebuje novou matraci každý. Jenomže jakou vybrat, když je na trhu tolik materiálů? Pokud se chcete dobře vyspat, a zároveň se vyvarovat plísním, roztočům a dalším nežádoucím mikroorganismům, máme pro vás tip: pružinové matrace.

Co tvoří klasické pružinové matrace?

Možná si teď říkáte: „Pružinové matrace přece znám, a moc úžasné nejsou. V jednom kuse vržou, a trčí z nich dráty. Když se na ní člověk otočí, hýbe se celá matrace.“

Ano, toto jsou vlastnosti, které skutečně mají tradiční pružinové matrace systému Bonell. Jsou důsledkem jejich konstrukce – skládají se ze zhruba dvou stovek kovových pružin, které jsou k sobě napevno spojeny drátem, takže při zatížení reaguje celá plocha matrace.

Na taštičkových matracích si skvěle odpočinete

Proč vám je tedy doporučujeme? Protože jsou velmi pohodlné, komfortní a nenáročné na údržbu. Mluvíme o jejich moderní verzi, která je mnohem lepší a podstatně vylepšená. Jedná se o taštičkové matrace.

Rozdíl najdete především v jejich jádru – obsahuje 400-500 kovových nebo plastových pružin různé tuhosti. Každá zvlášť je zašita v „taštičce“ z netkané textilie (odtud jejich název „taštičkové matrace“). Pokud si na ni lehnete, bude reagovat pouze ta část, na kterou je vyvíjen tlak.

Aby pružinové jádro netlačilo, je jeho ložná plocha vybavena vrstvou latexu, pěny nebo kokosových vláken. U některých modelů je rozdělena do anatomických zón – nejvíce namáhaná místa jako hlava, záda, bedra, kolena, atd. jsou změkčena, aby vyvíjela co nejmenší odpor a pomohla uložit páteř do optimální roviny. Díky tomu poskytují tyto matrace skvělé ortopedické vlasnosti.

Díky vzdušnosti je můžete dát i na pevnou desku

A jak je to s roztoči a plísněmi? Těm se nejlépe daří ve vlhku a teplu, což je klima, které se v běžných matracích pravidelně vytváří. Ovšem jinak je to s taštičkovými matracemi – umožňují dokonalou cirkulaci vzduchu, jsou velmi vzdušné, a to roztoči nemají rádi. Pokud je v posteli opravdu nechcete, pořiďte si taštičkové matrace.

 

Některé modely jsou navíc vybaveny unikátním odvětrávacím systémem AirForce, který prodyšnost ještě víc umocní. Díky své velké vzdušnosti můžete taštičkové matrace bez obav položit i na pevnou desku nebo laťkový rošt. Jsou vhodné do pokojů s vyšší vzdušností nebo pro spáče s nadměrnou potivostí.

 

Moderní pružinové matrace vás překvapí, jak dobře se na nich spí a relaxuje.

 

 

 

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.