Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Kožená kabelka: Pečujete o ni správně?


Ve vaší sbírce kabelek se nachází pár kožených kousků? A věděla jste, že vám mohou sloužit mnoho let? Stačí o ně jen správně pečovat. Poradíme vám, jak na to.

Není kůže jako kůže

Při výrobě kabelky mohou být použity různé druhy kůže, které navíc mohou projít hned několika různými úpravami. Existujte tedy mnoho různých kombinací. A každá z nich má svá specifika.

Kožená kabelka může být vyrobena z různých druhů usní. Při údržbě ale není ani tak důležitý druh kůže, jako její povrchová úprava. Podle povrchu kožené kabelky pak zvolíte ošetřující přípravek. Hladká kůže se zpravidla ošetřuje tekutými výrobky s obsahem vosku či olejů, na drsnou kůži je pak potřeba používat přípravky ve spreji, aby nedošlo ke slepení jemných vláken.

Tip: Pokud byste se chtěla o druzích a povrchových úpravách kůže dozvědět více, zajímavé informace najdete v tomto článku.

 

Zásady péče o koženou kabelku

  • Impregnujte. Před prvním použitím kabelku pečlivě naimpregnujte. Impregnace ji ochrání před vlhkostí a nečistotami. Nezapomeňte impregnaci pravidelně opakovat.
  • Vyživujte. Aby byla kůže pružná a vláčná, je potřeba jí poskytnout řádnou výživu. Ideální jsou vyživovací krémy a impregnační tuky.
  • Udržujte v čistotě. Pokud si kabelku zašpiníte, pokuste se skvrnu co nejrychleji vyčistit. K čištění používejte speciální čistící pěnu.
  • Nepřetěžujte. Nenoste v kabelce příliš velkou zátěž, abyste se vyhnula vytahání kůže. V kabelce nenoste více než jeden kilogram, ve větší kabelce či aktovce můžete nosit až dva kilogramy.
  • Nevystavujte teplu. Kožené kabelky jsou náchylné na vyšší teploty, nikdy proto nenechávejte kabelku například schnout u topení či otevřeného ohně. Vyhnete se tak popraskání.

Kožená kabelka vám bude sloužit mnoho let. Stačí o ni jen správně pečovat. A vy teď víte, jak na to!

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.