Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Make-up, nebo BB krém?

Kdo z nás by nepoužíval make-up. Většina z nás s ním maskuje nedokonalosti pleti a nerovnosti a některé si dokonce ani nedovedou představit, že by svou domácnost opustili bez tohoto přípravku. Ihned po probuzení tak běží do koupelny a provedou si aplikaci make-upu.

Velmi důležité je umět sladit tón přípravku s barvou pleti. Toto bývá často oříšek a ne vždy se nám to povede. Úplně nejhorší je objednat si make-up z katalogu. Určitě je vždy nutné si jej nejprve vyzkoušet na své pleti a to nejen z důvodů barevné dokonalosti, ale také z důvodů alergické reakce, která může vzniknout.

Make-up je barevný krém, který dokáže udělat z nedokonalé pleti, pleť dokonalou. Finále se pak ještě završí pudrem a tvářenkou, a to proto, aby se pleť neleskla. Make-up je velmi důležitý a drtivá většina z nás bez něj opravdu ven nevychází. Vybrat si můžete různé druhy a to například make-up na suchou pleť, make-up, který je určený na zralou pleť, nebo na pleť citlivou a podobně. Podle typu pleti se nevybírají jen krémy, ale samozřejmě také make-upy. Rozdíl je také v tónech, kdy jiný tón budeme používat v létě a jiný pak v zimě.

Novinkou na trhu se stal BB krém. Ten se na první pohled tváří jako make-up, ale na ten druhý pohled vám toho nabízí skutečně mnoho. Je to totiž jak krém, tak právě make-up v jednom. Po očištění pleti stačí nanést pouze BB krém a nic jiného. Ten pak vaší pleť nejen že sjednotí, ale také hydratuje, vyživuje, vyhlazuje a chrání před nebezpečným ultrafialovým zářením.

Pokud používáte speciální krémy, na které jste zvyklá a těch se nechcete vzdát, pak je lepší používat make-up a krém zvlášť. Jestliže ale preferujete mít vše v jednom, pak se vůbec nemusíte bát sáhnout po BB krému. Ušetřete si prostor v koupelně a finance za nákup dvou produktů, protože budete potřebovat pouze jeden. Na noc je ale nutné potom použít krém noční.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.