Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Jsem normální, když netoužím po dítěti?

By: Alon

Vidíte, jak si kolem vás všichni pořizují miminka a jsou z nich celí paf, ale vy tyto pocity s nimi nesdílíte, baví vás život single? Myslíte si, že dítě ke svému životu nepotřebujete? Nechcete se ani se svými pocity komukoliv svěřovat, protože se bojíte toho, že by vás odsoudil? Nesnášíte otázky typu, tak co děti, kdy si je pořídíš, už máš nejvyšší čas? Stále ještě nejsi těhotná, na co pořád čekáš?

Bohužel vy nečekáte na nic, protože jste přesvědčená o tom, že děti prostě nechcete, že vám nechybí a mít doma dítě je to poslední, co byste tak opravdu chtěla. Myslíte si, že pokud si pořídíte psa, nebo kočku tak uděláte líp? Pak na tom co cítíte nic neměňte a do ničeho se nenuťte.

Nejste rozhodně jediná, kdo to tak cítí a je určitě mnoho žen, které se rozhodnou dítě si nikdy nepořídit. Některé je mít nemohou, jiné je ani nechtějí. Netouží potom slyšet doma řev, přebalovat miminko a vstávat k němu v noci. Neuvědomují si však dost možná to, že tohle je jen krátká etapa a že děti velmi rychle rostou a časem se budou umět obsloužit sami, s dětmi si popovídáme a zažijeme spousty krásných chvil.

Děti našemu životu a vztahu dají úplně jiný rozměr, který se vám určitě bude líbit, i když teď si možná myslíte, že to nemůže být pravda. Pokud si miminko pořídíte, váš život se otočí o 180 stupňů a začnete žít úplně jinak .

Pokud se však na dítě necítíte, tak se rozhodně do ničeho nenuťte. Nikde není psáno, že musíte mít dítě. Pokud po něm netoužíte, nahraďte jej něčím, co vám udělá radost. Pořiďte si klidně domácí zvíře, protože to je někdy skoro stejné, jako mít dítě. Nevyžaduje tolik péče a je vám dokonalým společníkem. Velkou nevýhodou je však to, když vám váš domácí mazlíček odejde. Jeho věk není tak vysoký, aby s vámi žil celý váš život a tato situace, kdy vám mazlíček odejde navždy, pak může být velmi bolestná.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.