Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Chvilka pro sebe

By: Pedro Ribeiro Simões

Ráno jdeme do práce, přijdeme z práce, musíme udělat potřebné věci kolem domácnosti a celý den jsme v jednom kole, stále něco vyřizujeme a řešíme, ačkoliv může jít třeba o malé věci, tak přece jenom musíme stále přemýšlet.

Jak si vytvořit čas pro sebe?

Člověk potřebuje i klid a obzvlášť pokud je v nepřetržitém ději. A ačkoliv si říkáte, že máte mnoho práce a že jí musíte hned dodělat, tak je důležité, abyste si nejméně hodinu či dvě týdně udělali volno, bez ohledu na to, kolik práce na vás zrovna padá. Přece jenom znáte to, že se něco pokazí, když máte nejméně času a přesně o tom to je, zákonitost schválnosti. Takže všeho nechce a bez výčitek svědomí si udělejte čas pro sebe, určitě to přijde jen k dobru.

Proč je důležité si udělat chvilku na sebe samou?

Když je člověk v neustálém presu a stresu, tak to dlouho nemůže vydržet, aniž by se sesypal či potřeboval nějakého terapeuta. Proto musí na chvíli vypustit a jen tak si odpočinout. Mnozí tvrdí, že odpočívají, když jsou s rodinou a podobně, ale není to vždy úplná pravda, protože i tady musíte řešit rodinné problémy a úkoly, i když se oproti těm pracovním zdají zanedbatelné, pořád je to nějaká úloha. A pro tělo i duši je nejlepší, když se uvolníte a nebudete myslet ani na práci, ani na vztahy a ani na rodinný život, prostě jen na nějaké krásné místo, kde byste zrovna chtěli být.

Jak strávit chvilku pro sebe?

Každý svůj čas stráví jinak, ale vždy je důležité, abyste u toho odpočívali a hlavně si to užívali a nemysleli na nic jiného. Některé milovnice módy, proto volí nákupy, kdy bez přemýšlení sahají po věcech, které se jim líbí a jsou z toho nadšené. Jiné si zajdou ke kadeřnici, kde si spokojeně sedí a popovídají třeba s přáteli. Anebo náruživí čtenáři se rádi schovávají do příběhu a aspoň na chvíli žijí život hlavního hrdiny, což je taky krásný způsob, jak zapomenout na své problémy. A mnozí volí sport, s čímž spojují dvě věci, duševní pohodu i fyzickou pohodu. Mezi takové sporty patří třeba jóga, která je ukázkový sport pro odreagování se.

Je důležité udělat si chvilku pro sebe, abychom se sebe sesypali všechny problémy a stres, čímž pomůžeme nejen sami sobě, ale také svému okolí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.