Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Muži nechtějí ženy s nízkým sebevědomím


Každá z nás to známe. Sexy kamarád naší společné známé s námi už delší dobu sem tam flirtuje, ale k ničemu víc se nemá. My si však myslíme, že chceme být dobývány, takže další krok je na něm. Co když ale jen máme nízké sebevědomí a bojíme se odmítnutí? Muži rádi dobývají, ale nikdo nechce „ubrečenou krávu“.


V práci se vám daří, ale patříte spíše ke střednímu proudu a moc se neprojevujete. V navazování nových vztahů jste pasivní a často si připadáte trapná. A to že jste se hihňala desetkrát, než jste se dostala k pointě vtipu, vážně nebylo roztomilé. I tyto nejisté známky chování mohou být pouze projevy nízkého sebevědomí. Navíc všechny se vzájemně prolínají a nesprávná volba partnera má vliv i na vaše pracovní výkony. Na otázku jak si zvýšit sebevědomí ale není jednoduchá odpověď. K jejímu vyřešení totiž musíte pochopit svoje myšlení a to co ho ovlivňuje. Mohou to být bývalí partneři nebo silné prožitky z minulosti. Největší dopad na nás má ale dětství a výchova našimi rodiči. Zapíše se do naší paměti jako určitá šablona chování. Pro náš mozek je pak velmi nepříjemné vybočovat ze zajetých kolejí. Vaše matka ví vždy všechno nejlíp a přichází s neocenitelnou radou za každé situace? Samy to na ní nesnášíme, ale pak se přistihneme, že se chováme stejně k vlastním dětem. Nenávidíme se za to, ale nemáme sílu s tím něco dělat. Dobrou zprávou je, že na to nejsme samy.

Udělat první krok za zlepšením sebevědomí nám může pomoct osobní kouč. Právě takový člověk dokáže nejen analyzovat vaše emoce, ale poradí vám i jak s nimi pracovat. Přestanete o sobě pochybovat a získáte potřebnou sebedůvěru. Objevíte novou kreativitu v práci. Vaši partneři si přestanou myslet, že jste stejná jako jejich matka (ano občas opravdu jste). A zlepší se i vaše finanční situace. Koučování je zkrátka takový trenér pro vaši duši a sebevědomí. Má však i zdravotní dopady. Naučíte se při něm jak se správně stravovat a držet si štíhlou linii. Profesionální kouč není vaše kamarádka, co vám milosrdně lže, že jste hubená. Je to člověk, který vám říká pravdu a vede vás ke zlepšení osobního života. Život je totiž příliš krátký na to, abyste v něm dělala chyby, které nemusíte. Tak si nehrajte na nedostupnou a rozhodněte se pro začátek něčeho nového ještě dnes.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.