Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Kultura

Čtení na podzim, které vám skvěle zvedne náladu

Vyberte si skvělou četbu a zavtrtejte se po náročném dni do teplé deky. Tak si užijete báječný relax a pohodu!

Mons Kallentoft – Páté roční období

Mladá rodina při procházce v lese nalezne zohavené ženské tělo s viditelnými prvky po mučení. Vyšetřovatelka Malin Forsová si tento případ ihned spojí s případem z minulosti, kdy byla v lese nalezena brutálně zbitá a znásilněná mladá žena, která sice tento útok přežila, ale od té doby je umístěna v psychiatrické léčebně. Malin si tento případ bere osobně a vynaloží všechny možné i nemožné prostředky k tomu, aby ho vyřešila. Aniž si to uvědomuje, tak se pohybuje na tenkém ledu.

Joshilyn Jackson – Smolný rok

Ginny je pětačtyřicetiletou matkou patnáctileté dívky Lizy. Giny je přesvědčena, že jejich rodinu postihla kletba a že každá dívka v 15-ti letech otěhotní. Stejně tak jako její matka i ona. Lizy je tento rok 15 let a Ginna se obává, že se bude historie opakovat. Tentokrát však kletba postihne rodinu jinak. Jedná se o romantickou knihu plnou přátelství, lásky ale i nenávisti a žárlivosti. Především je v příběhu podtrženo silné rodinné pouto.

Johan Theorin – Mlýny osudu

Na dveře kapitána Davidsona zabuší uprostřed noci vyděšený chlapec Jonas. Vypráví mu o tom, že na moři viděl loď s umírajícími námořníky a podivným mužem se sekerou v ruce. Öland je oblíbeným místem, kde turisté rádi tráví dovolenou a výletují po ostrově. Během krátké doby se z krásného místa stane místem činu, kde se napovrch opět dostává temná minulost¨.

Lauren Grahamová – Jednoho dne možná

Franny žije už nějakou dobu v New Yorku a pracuje jako číšnice. Jejím snem je stát se herečkou a tak obráží různé castingy. Zatím je jejím jediným úspěchem reklama na svetry. Franny to ale nevzdává, někdy to přeci musí přijít. Příběh plný poznávání sama sebe, velkých snů a lásky.

Dušková Vlasta – Kavky nad městem

Emotivně silný příběh česko-německé rodiny s kořeny na Krumlovsku, na území pohraničí. Vyprávění začíná okolo roku 1917, kdy byly nepokoje mezi českou a německou národností četné a pokračovaly i v letech následujících. Jejich rodinou se prolíná linie poválečných hrůz i obměny totalitního režimu.

Julie Lawson Timmerová – Pět dní

Úspěšná právnička Mara jednoho dne zjistí, že trpí nevyléčitelnou chorobou, která postupně ničí její tělo i pocity a chování. Nechce být rodině na obtíž a tak si slíbí, že vydrží jen do doby, dokud bude schopna normálně žít a fungovat. Chce odejít z tohoto světa důstojně a čeká ji už jen pět dní do důležitého rozhodnutí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.