Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Nákupy, Praktické rady

Když na Vánoce nejsou peníze

Bohužel i tato situace může nastat a v našem státě jistě není ojedinělá. Pokud řešíte fakt, že nemáte peníze na to, abyste si mohli užít bohaté Vánoce, určitě je vám z této situace velmi smutno. Procházíte uličky a tápete, čím malým byste alespoň svým blízkým udělali radost. Pokud jsou v tom děti, je to ještě horší.

Máte ale několik možností, jak to celé vyřešit. Jestliže potřebujete peníze, jež pro vás znamenají větší výdaj, než ten, se kterým jste běžně nuceni vyjít, musíte si je na něčem ušetřit, nebo si poradit jinak. Možná i vy máte doma věci, které jsou pro vás již nepotřebné a které byste mohli i zpeněžit.

Pak to udělejte, před Vánocemi toho prodáte hodně, protože lidé neustále něco shánějí a třeba zrovna jako vy nemají peníze a tak sáhnou po něčem levnějším, co není nové. Poraďte si tedy tímto způsobem.

Stejným taktem pak můžete vydělané peníze tímto způsobem sami utratit za něco, co není úplně nové, ale je to potřebné a můžete to darovat. Velmi dobře se takto nakupuje na Aukru, nebo na Mimibazaru. Seženete zde skutečně vše a za skvělé ceny.

Jestliže máte nějaký čas nazbyt a umíte třeba péct cukroví, nabídněte rodině, sousedkám pomoc s pečením. Oni by si nakoupili suroviny, vám zaplatí energii na pečení a práci. Anebo se nabídněte s domácím úklidem. I v menších vesnicích, natož tak ve velkých městech se najdou ženy, které jsou zaměstnané a vaši práci a pomoc velmi uvítají. Poohlédnout se můžete i po klasické brigádě např. v obchodě, nebo cukrářské výrobě, kde nyní není jistě rukou dost.

Půjčení peněz

Jestliže ale chcete pod stromek dát věc novou, ale momentálně na ní nemáte, tak máte ještě možnost takovou, že si peníze půjčíte. Zkuste si však nejprve půjčit peníze od známých, než půjdete o finanční pomoc požádat banku, nebo nebankovní sektor. Tam totiž nebudete platit úroky.

Pokud u známých neuspějete, pak si jděte půjčit tam, kde to pro vás bude nejvýhodnější. Většinou nejlepší podmínky nabízejí banky, ale vy můžete mít problém, díky kterému vám banka půjčku zamítne. Pak zbývá využít nebankovního sektoru, zde ale buďte hodně obezřetní a dávejte si velký pozor na to, co podepisujete. Nenaleťte lichvářům a pokud to jde, institut si nejprve prověřte. Bude vám stačit zjistit si z recenzí, co jsou zač a podle toho se pak můžete zařídit.

 

Pamatujte ale především na to, že raději si užít levné vánoce, než se zadlužit a mít pak několik měsíců práci s tím, abychom svůj dluh zaplatili. Poohlédněte se po levných dárcích, jako jsou hrníčky, knížky, kupte třeba ručník, sadu sprchových gelů, svíčku, krásně balenou čokoládu, nebo třeba polštářek či bižuterii.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.