Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov, Praktické rady

Předvánoční úklid

Předvánoční úklid

Vánoce se blíží ukrutnou rychlostí, nastává éra nakupování dárků, dokupování ozdob a v neposlední řadě je nutné uklidit. Dům se musí blyštět a vonět, abychom si pyšně mohli poslechnout pochvaly našich návštěv.

Předvánoční úklid je každoroční metlou všech hospodyněk a nejen jich. Musí se umýt okna, pověsit nové záclony – napřed je ale musí někdo sundat, někdo je dokonce tak pečlivý, že vydrhne všechny koberce. Úklid není nic zábavného a přichází s ním taky spousta nervů. Děti lítají po době, žádné vám s ničím nepomůže, akorát to, co uklidíte, zase rozhází. Starší potomci vám s donucením možná pomůžou, ale tváří se přitom, jako byste je mučili.

Proto není nad to spojit tento nudný úklid s vánoční výzdobou

Umyjte okna a ozdobte je. Děti zabavte tím, že jim dáte sprej na okna a necháte je vystříkat obrázky podle šablonek. Nebo jim dejte nůžky a papír a nechte je stříhat vločky. Na záclony můžete navěsit různé malé ozdůbky, na parapet postavit betlém nebo elektrické svíčky, které uvidí každý, kdo půjde okolo.

Není nad to spojit úklid s něčím příjemným

Udělejte si doma příjemnou atmosféru, pusťte si koledy nebo nějakou jinou hezkou či relaxační hudbu a hurá do toho! Možná, že díky hezké atmosféře, kterou si pře úklidem navodíte, bude mít za následek dokonce to, že vás to začne bavit nebo se jenom prostě dostanete do ,uklízecí‘ náladu a nakonec se rozhodnete uklidit i místa méně viditelná, jako je například šatní skříň, ze které vytřídíte oblečení, které nenosíte, nebo si uděláte pořádek v kuchyni tím, že třeba poskládáte hrnce ve skříňkách tak, aby šly zavřít.

Na konci úklidu budete určitě spokojení s výsledkem. Potom už se jenom natáhnout na pohovku a užívat si vůně nového čistého domova do doby, než přijdou ostatní členové domácnosti, nahází vám bundy na vyleštěný věšák a boty pohodí na právě vysátou rohožku.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.