Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Pravá vanilka

By: Kim

Máte rádi vůni vanilky? Vanilka je výborné koření, které má nejen krásnou vůni, která navodí tu správnou atmosféru, ale také má neobyčejnou chuť, díky čemuž jí lidé běžně používají jako koření do mnoha receptů. Naučte se dobře vařit.

Není vanilka jako vanilka

Problém je, že pokud chcete mít kvalitní koření, tak musíte koupit pravou vanilku, což je mnohdy problém, protože namísto vanilky anebo známých vanilkových cukrů jsou dělány různé náhražky. Často to poznáte i podle toho, že na sáčku je přímo napsáno vanilinový cukr a jelikož to vypadá velice podobně, tak si toho mnoho lidí ani nevšimne a přitom je v tom opravdu výrazný rozdíl, ti kteří pravou vanilku už poznali, vědí, o čem se mluví.

K čemu se vanilka může použít?

Každá ženy ví, k čemu se pravá vanilka používá. Jde o kvalitní koření, které je hlavní přísadou mnoha sladkých jídel, zejména do mnoha moučníků, často se také přidává do pudinků. Ale patří mezi oblíbenou přísadu i do zmrzlin a podobných pochutin. A někoho by mohlo překvapit, že je součástí i několika jak alkoholických tak i nealkoholických nápojů. Někteří ji využívají jako vonnou esenci, aby si doma naladili tu správnou atmosféru díky nezaměnitelné vůni. Vanilka je poklad, který má mnoho využití.

Kde mohu pravou vanilku zakoupit?

Vzhledem k tomu, že je tak oblíbenou surovinou, můžeme ji jednoduše zakoupit. Pravou vanilku nabízí i mnoha kamenných obchůdků, ale občas se objeví také v supermarketech. Avšak v těchto velkých obchodech nebývá tak často, protože pravdou je, že pokud chcete kvalitní vanilku, tak zaplatíte o něco více, než při obyčejné náhražce, avšak stojí to zato. A pokud byste měli problém ve svém okolí najít obchůdek, kde ji prodávají, tak si jí můžete objednat na internetových obchodech, tak jako dnes lze na internetu sehnat opravdu všechno.

Vyzkoušejte i vy tu pravou chuť a vůni tak neobyčejného koření jako je vanilka.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.