Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Kultura

Čeští talenti na London Fashion Week

Přichází další rok a s ním London Fashion Week, která je součástí International Fashion Showcase. Představí se zde mladí čeští talenti a to z oboru návrhářství a šperkařství.

Náročné londýnské publikum a velké množství lidí z tisku, kde samozřejmě nebudou chybět ani profesionálové z oblasti módy, ti všichni zde budou. Těmto lidem budou moci představit své modely naši návrháři, jmenovitě Petra Ptáčková, Janja Prokič, Mirka Horká, Markéta Martišková a Štěpán Růžička.

 

Proč spolupracuje Czech Fashion Council s tímto projektem?

Protože chce umožnit českým návrhářům vstup do světa módy i za hranicemi našeho státu a chce, abychom dostali do podvědomí naší českou tvorbu, která je samozřejmě velmi zajímavá.

Tento projekt funguje od loňského roku. Cílem je ukázat projev umělecké a osobní svobody, bez prezentace luxusních značek. Ředitelka Czech Fashion Council, Olo Křížová, přišla s výstavou Bylo, nebylo, kde se představí dámská, pánská a dětská móda, která vznikla v rukách pěti českých módních  návrhářů a také šperkařů. Jde o tvorbu originální, kde je vidět, jak velkou představivost návrháři mají. Inspirovat se nechali světem pohádek, kouzel, mýtů a dětství.

O architekturu celé výstavy se postarali Václav Mlynář a Jakub Pollág, kteří působí ve studiu deForm. Vybrané modely jsou přeneseny do příběhů.

Nejen česká móda bude ukázkou, ale k vidění bude i design produktový, a to v podobě závěsných svítidel Frozen. Tato svítidla navrhl Maxim Velčovský pro Lasvit. Výstavu zpracovala designérská skupina OKOLO a další produktovou podívanou na propracované barové židle, přináší česká firma Ton. Cílem českých návrhářů je dostat se do podvědomí světové módy a tím pádem tedy profesionálně růst. Důležitým faktem je vstup na komerční trh.

Tento rok se bude opět vyprávět příběh české módy, se kterými přicházejí naši designéři a které jsou velmi dobře čitelné.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.