Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Jak se připravit na návštěvu a co nejlépe uvítat hosty

By: Sally

Čekáte doma návštěvu a moc rádi byste ji výtečně pohostila? Chtěla byste, aby se u vás cítila skutečně dobře a příjemně?

V první řadě věnujte čas dokonalému úklidu, i když asi s největší pravděpodobností budete muset uklízet po odchodu návštěvy znova. Ale tak to prostě je. Ukliďte si všude, protože nikdy nevíte, kam se vám návštěva podívá. Jistota je jistota, a pokud se chcete vyhnout trapasu, tak si na to dejte pozor.

Důležité je také to, jak nachystáte vše okolo. Aby se u vás cítili vaši přátelé dobře, musíte navodit tu správnou atmosféru. Dbejte na to, aby to u vás doma vonělo. To je velmi důležité.

Jestliže víte, co má kdo z vašich přátel rád, tak mu to přichystejte, aby byl potěšen a zároveň aby ocenil, že jste pozorná hostitelka a víte, a hlavně si pamatujete, jaké kdo má přání a co by si rád dal. Tímto určitě uděláte dojem a jako o hostitelce, se o vás bude vyprávět v superlativech.

Prostřete tak, aby bylo vše dokonale sladěné. Dejte na stůl od každého něco, aby si mohl dát každý to své a potraviny pak doplňujte. Co se týká pití, dejte na stůl taktéž od každého něco s tím, ať si každý nalije, co by rád. Káva je to, co musíte obstarat sama. Dost možná od vás bude chtít každý z hostů trošku jinou kávu. Oblíbené je capucino, latté, ale i káva s mlékem, nebo bez mléka, turek  a nejspíše bude chtít každý z návštěvy něco jiného.

Možná začnete mít pocit, že už je u vás návštěva moc dlouho a bylo by na čase, aby šli domů. Jak taktně naznačit, že je čas k tomu, aby se odebrala domů? Možností je, že začnete děti upozorňovat, že půjdou do vany a podobně. Tím naznačíte, že už vás čekají další povinnosti a je třeba setkání „rozpustit“.

Uklízet ze stolu je ale velmi neslušné, i když tím návštěvě jasně naznačíte, že je pozdě, k tomuto byste se měli uchýlit jen skutečně v případě nouze. Lépe zapůsobí, když s omluvou přímo řeknete, že budete muset začít řešit další chod domácnosti. Z druhé strany je od hostů neslušné „nevědět, kdy je čas odejít“.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.