Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Být celý život v jedné práci, je to vůbec možné?

Dost možná bychom si to přáli, být celý život v jedné práci, ale také bychom občas se svou prací nadobro sekli a našli si něco jiného, lepšího a něco, co by nás naplňovalo. Pokud svou práci milujeme, tak není důvod, abychom ji měnili, a ke změně nás donutí pouze provozní důvody.

Jen málokdo z nás vydrží v jedné práci celý život, ale najdou se i tací, kteří to tak mají. Pokud tomu tak je, tak musí mít dotyčný obrovskou trpělivost, být loajální a svou práci musí nadevše milovat. Dost možná nevěříte, že je to možné, ale skutečně to jde. Jsou lidé, kteří od narození bydlí ve stejném bytě a odjakživa pracují ve stejné práci. Prostě lidé, kteří neradi dělají změny.

Málokdo má v dnešní době možnost dostat skvělou práci hned jako první zaměstnání. Většinou začínáme s prací méně lukrativní a později se vyšplháme na lepší post. Samozřejmě ale nemusíme nutně firmu opouštět a stačí, když si post vybudujeme právě zde. Jako mladí se ale rádi vidíme někde jinde mnohem dříve, než nám to naše firma umožní. Pokud ale patříte mezi ty, kdož dokážou setrvat a nechtějí hledat nové možnosti, pak v zaměstnání klidně můžete vydržet celý život. Ono jde spíše o to, že trh práce je nestabilní a že společnosti krachují, a tak jsme nuceni chtě nechtě hledat práci novou.

Naopak na trh přicházejí stále nové firmy, které nám mohou nabídnout zajímavé pracovní místo, které se nám bude zamlouvat mnohem více, než to, na kterém jsme dnes.

Sehnat dobrou práci je cílem nás všech, a pokud se nám naskytne lepší šance, většinou neváháme. Zaměstnavatelé jsou si pak také vědomi toho, že pokud někoho ze své práce vyhodí, tak si mohou vybírat z desítek dalších uchazečů a proto neváhají a při jakékoliv chybě zaměstnance mění za jiné, protože si myslí, že najdou někoho lepšího.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.