Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví, Život

Co dělat, když máte doma tyrana

Domácí násilí je velmi diskutované téma, naštěstí si ženy mohou uvědomit, že pokud se u nich doma něco takového děje, tak to není ojedinělé, ale že těch, které takto doma trpí, je mnohem více. To by jim mělo pomoci, aby si dodaly sil a něco s tím udělaly.

Domácí násilí většinou začíná nadávkami, které se stupňují a přecházejí v něco víc. Pokud vás partner uhodí jednou, bude se to opakovat. Nejhorší je, že toto násilí musí být opakované, aby s tím policie mohla začít cokoliv dělat. Musíte mít důkazy v podobě modřin, nebo škrábanců, jako důkaz se berou i nahrávky, proto mějte u sebe telefon a v případě napadení se snažte zapnout alespoň zvukové nahrávaní, které zachytí chování agresora.

V případě, že vás partner napadne, je nejlepší schoulit se do rohu do klubíčka a chránit si hlavu. Pokud máte děti, snažte se v první řadě před násilníkem ochránit je. Každý útok nahlaste na policii, nedbejte toho, že se vám násilník omluví s tím, že už to víckrát neudělá. Nic z toho, co vám tvrdí, není pravda. Začněte se zajímat o to, jaká máte práva a co dělat, když v něčem takovém žijete. Pokud nemáte ke komu jít a z čeho žít, pak jsou tu domy, které přinášejí zázemí týraným ženám. V této oblasti velice dobře funguje mediálně známý člověk, Zdeněk Macura.

Nejméně vhodné je zůstávat s agresorem v jedné domácnosti. V této chvíli je velmi důležité udělat krok, který vás od něj oprostí. Může se stát, že vás bude sledovat, pronásledovat a hlídat na každém kroku a prosit o to, abyste se k němu vrátila. Nikdy nepodlehněte jeho prosbám, protože lepší to nikdy nebude. Bude to jen horší a vy tím, že s agresorem zůstanete, ohrožujete svůj život.

Každá žena má právo na to, aby měla lepší život a žila si svobodně bez toho, aby na ní někdo páchal násilí. Dost možná vám agresor shodil sebevědomí, ale to vše lze časem opět dostat do starých kolejí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.