Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Zářivý úsměv prozrazuje skvělou péči o zuby

V dnešní době snad již není téměř nikdo, kdo by netušil, že chrup vyžaduje náležitou péči. Je však naše péče vždy ideální? Nezůstává u prostého čištění zubů ráno a večer? A nezapomínáme tak trochu na zbytek ústní dutiny? Vždyť nejde jen o to, aby se zuby nekazily, ale aby byly opravdu zdravé.

300x156_usetritPreventivní prohlídky u zubaře, které absolvujeme dvakrát ročně, jsou samozřejmě krokem správným směrem, ale nemusí zůstat jen u nich. Správnou techniku čištění zubů, výběr správných pomůcek a obecné principy dentální hygieny – s tím nám může pomoci spíše dentální hygienistka, odbornice na správnou péči o celou ústní dutinu. A nejde jen o cosi nadbytečného, vždyť například se zánětem dásní, tedy s přímým důsledkem tvorby zubního kamene, mají zkušenost 4 z 5 Čechů, a to je hodně vysoké číslo. „Zubní hygienistka je tou správnou odbornicí, když potřebujete konzultovat péči o ústní dutinu. Naše specialistky jsou připraveny vysvětlit vám veškeré principy a techniky péče o chrup, včetně čistění mezizubních prostorů, a samozřejmě i provést odstranění nebezpečného plaku a zubního kamene,“ říká Anna Brandejs, majitelka a zakladatelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic.

Právě plak, do něhož se postupně ukládají minerální látky, a vzniká zubní kámen, představuje největší hrozbu z hlediska zánětu dásní, který se později může rozvinout do parodontózy. Proto dentální hygienistky nejen poskytují konzultace, ale provádějí i například odstraňování zubního kamene – k tomu se používá buď ultrazvuk (což je obecně nejznámější způsob), šetrná metoda „air-flow“ (úzký proudu vody, vzduchu a mikročástic sody či vápníku), nebo fluoridace, kdy se zabraňuje demineralizaci zubů, a která zajistí zpevnění zubní skloviny a snížení rizika vzniku zubního kazu.

Méně známou skutečností je, že problémy v ústní dutině mohou signalizovat některá závažnější onemocnění, případně se pro ně stát jakýmsi „spouštěcím mechanismem“. I proto nelze péči o chrup brát na lehkou váhu. Nedobrý stav zubů a dásní může být příčinou pronikání infekce do celého těla a v krajních případech se může rozvinout do vážných zdravotních komplikací. Toto riziko je ještě výrazně vyšší u osob s oslabenou imunitou.

Prevenci zkrátka není radno podceňovat. A správná péče o ústní dutinu představuje jednu z nejkratších, byť nejpravidelnějších, rutinních záležitostí, které mohou kladně ovlivnit náš zdravotní stav.

Další informace nejen o dentální hygieně naleznete na Univerzitě krásy.

 

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.