Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Stěhujte, malujte a zařizujte bez problémů. Základem je dobrá příprava

“Kam jedeš letos na dovolenou?” “Leda tak na maltu…” Jestli i vy letos o dovolené stěhujete, malujete nebo zařizujete nový byt, máme pro vás několik tipů, jak se na celou akci dobře připravit a ještě se u toho dobře vyspat.

cMXdQ_JblTg_65o0vPtw5asOQGHybvMerScI0hm9IorkWZrqoRkSOAA3yrkMw9ZFKU_i0Rc

Malování a stěhování nikdy není záležitostí jednoho dne, ba ani víkendu. Před samotným zahájením prací byste měli mít jasný plán a také počítejte s tím, že dojde ke zdržení. Vždy si proto připočtěte den práce navíc. Pokud byste náhodou vše zvládli dřív, den odpočinku vám rozhodně přijde vhod.

Na malování je nejdůležitější příprava

I když byste možná zvládli vymalovat celý byt za jeden den, nedělejte to. Nová barva potřebuje schnout a občas ještě druhý nátěr. Navíc musíte někde spát a spánek v místnosti páchnoucí novou barvou není zrovna ideální. Alespoň jednu místnost proto před válečkem s barvou uchraňte. Poslouží vám jako základna.

Před samotným malováním je nejdůležitější příprava. Co nejvíce věcí vynoste ven a zbylý nábytek natahejte do středu místnosti. Vše dobře obalte igelitem a nezapomeňte olepit ani zásuvky a radiátory. Igelit v tlustší vrstvě samozřejmě patří i na podlahu.

A co když je vymalováno?

  • Seškrabte skvrny od barvy nebo je očistěte hadříkem namočeným do vody s octem. Barva se pak nebude rozmazávat a dělat šmouhy.
  • Zápachu po malování se zbavíte tím, že do místnosti dáte mísu s vodou nebo rozpůlenou cibuli.

Sbalte si jako na dovolenou

Malování, stěhování a zejména zařizování nového bytu je skvělá příležitost pro generální úklid. Před stěhováním nábytku z něj totiž musíte vytáhnout veškerý obsah a můžete si dobře rozmyslet, co do něj zase vrátíte. I proto je lepší začít balit od důležitých věcí než od dekorativních předmětů a drobností, bez kterých byste se snadno obešli.

Věci ukládejte do popsaných krabic, základní oblečení, léky a hygienu si ale sbalte do cestovního kufru a mějte ho u postele. Když vás totiž ve stěhovacím zmatku rozbolí hlava a vy nevíte, kam jste zabalili prášky, není to zrovna příjemné. Kufr by měl obsahovat stejné věci, jako když jedete na dovolenou plus malou svačinku.

Využijte stěhování k nákupu nové matrace

Abyste měli na zařizování a malování dostatek sil, potřebujete se dobře vyspat. Během stěhování to samozřejmě nepůjde snadno, protože budete mít hlavu plnou starostí a nic nebude na svém místě.

Vynahraďte si to proto v novém bytě! Při stěhování se zbavte staré matrace, protože už je jistě plná roztočů a dalších nečistot. Novou matraci vybírejte s ohledem na svůj věk, tělesné dispozice a zdravotní stav. Široký výběr nabízejí například Matrace Tropico.

Trpíte-li alergií, volte matrace z prodyšného materiálu. Příznivce zdravého životního stylu jistě zaujmou matrace z BIO pěny a kdo počítá každou korunu, může vybírat z matrací, na které se vztahuje akce 1+1 zdarma.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.