Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Nedáváte dítě do školky? Je to chyba

Snažíte se být co nejdéle s vaším dítětem doma, protože máte pocit, že někdo další by se o něj neměl starat, jelikož vy jste jeho matka a vy nejlépe víte, co vaše dítě chce, kdežto paní učitelka ve školce je ta, která má na starost více dětí a tak se vašemu dítěti nemůže věnovat tak, jako vy. Vaše myšlení je špatné, i když samozřejmě jako matka máte pocit, že je správné.

Každé dítě se potřebuje dostat do kolektivu proto, aby se naučilo trošku samostatnosti úměrně k jeho věku. Musí se seznámit se svými vrstevníky a rozhodně by mělo umět s nimi komunikovat a hrát si s nimi, protože to je pro něj velice důležité. V opačném případě by se mohlo stát, že se z vašeho dítěte stane otloukánek.

Dítě potřebuje poznat a poslouchat i jiné dospělé lidi, než jsou pouze jeho rodiče a to se naučí pouze v kolektivu ve školce. Navíc získá režim jídla a spaní, který mu jistě také jako matka dáváte, ale uznejte sama, že pokud se vašemu dítěti nechce zrovna jíst v momentě, kdy mu jídlo nandáte, dokážete alespoň na chvilku ustoupit. To samé pak platí i se spaním po obědě. Spánek klidně odložíte o několik desítek minut, kdežto ve školce je vše přesně nalajnované a musí se to dodržovat.

Dítě si tak zvykne na pravidelnost a řád. Pokud nebude od malička zvyklé pobývat s ostatními dětmi v kolektivu, může se vám snadno stát, že ve škole bude hodně nemocné, protože si nezíská včas imunitu, kterou bude potřebovat.

Vaše dítě se navíc naučí být samostatné. Zvládne spousty věcí, které za něj doma děláme samo a to jak například oblékání, tak i úklid hraček a podobně. Uvidíte, že i přesto, že vám dítě bude v prvních dnech plakat, si na školku pak zvykne a bude se mu tam líbit. Je velmi důležité to, jakou dostane paní učitelku, od toho se pak vše odvíjí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.