Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Jak přežít menstruaci

Menstruace rozhodně není nic příjemného a doba, kdy má přijít v nás vyvolává deprese, bolesti, jsme nafouknuté, nervózní a podrážděné. Přežít toto období v klidu je tedy takřka nemožné. Je to období, které nás vysloveně otupí a znemožní nám nejen různé aktivity, ale znemožní nám i být pozitivně naladěni.

Muži nikdy nepochopí, co v tomto období prožíváme a často si nás kvůli tomu dobírají. Ženy jsou v době, kdy nemají mít menstruaci naprosto jiné, než v době, kdy menstruaci mají. Proto není divu, že se ubírají například k injekční antikoncepci, která jim menstruační krvácení úplně zastaví a zajistí jim tak pohodlí, klid a žádný zbytečný stres, který je s tímto obdobím spojený.

Ti které menstruují, tak hledají to nejlepší možné řešení, jak tímto nepříjemným stavem proplout. To po čem sahají, jsou jednak prášky na bolesti, pak jsou to tampony, či ty nejvíce pohodlné vložky, které náš trh nabízí a přesto se nikdy necítí úplně jistě.

Své intimní partie chraňte vhodnými produkty a to mycími gely, vlhčenými ubrousky, které mějte stále u sebe a používejte je v období menstruace pokaždé, když jdete na toaletu. Očistíte se tak a budete se cítit mnohem lépe, než jen po použití toaletního papíru. Abyste věděla, že produkt, který používáte na intimní partie je skutečně dobrý, vyzkoušejte jej nejprve na oční okolí. Pokud vás nic nebude štípat a pálit, pak jde o produkt, který je velmi vhodný.

Pokud vám více než vložky vyhovují tampóny, tak je však pravidelně vyměňujte a to i v době, kdy už menstruace končí, pro větší jistotu se jistěte ještě intimkami.

Novinkou se také stal menstruační kalíšek, který buď ženy přímo milují anebo jej naprosto nenávidí. Pravdou je, že díky kalíšku ušetříte peníze za nákup vložek, nemusíte řešit kam vyhodit použité vložky, protože kalíšek stačí pouze vylít a vyměnit a pak také vyvařit, což není ale vždy reálné. Navíc ne všechny veřejné toalety jsou spojené i s umyvadlem, to bývá většinou společné a jen těžko si v něm před zraky ostatních budete vymývat menstruační kalíšek a potom si jej opět půjdete zavést.

Je na každé z nás, co nám nejvíce v době menstruace bude vyhovovat a pro co se rozhodneme. Důležité je zkoušet.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.