Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda, Zdraví

Jak o pleť pečovat v nepříznivém počasí

Že naše pleť dostane v chladných měsících pořádně zabrat, o tom jistě není pochyb. Co tedy dělat, když je venku nepříznivé počasí a jak pleť dobře a správně chránit? Nejlepší je samozřejmě vyhýbat se mrazům co nejvíce, ale ne vždy je to možné.

Bergadder / Pixabay

Někdy je třeba také vyrazit na hory a užívat si zimních radovánek, někdy jsme nuceni pobývat venku z důvodů pracovních, nebo proto, že například musíme čekat někde na zastávce a podobně. Mrazům se prostě nevyhneme, a často jim musíme čelit. Jak správně v těchto mrazivých dnech tedy o svou pleť pečovat? Svou pleť čistěte jemně. Používejte více mycí gely na obličej, nebo jemná mléka.

Vybírejte si přípravky, jejich ž složení je spíše na rostlinné bázi. To, že se v zimě nemají používat hydratační přípravky, jsou pouze pověry a jde o holý nesmysl. Naopak je nutné, pleť dostatečně hydratovat. Na zimu mějte krém, který je hutný a vaši pleť dostatečně vyživí. Krém na pleť naneste minimálně půl hodiny před odchodem na mráz.

Krém nechte do pokožky pořádně vstřebat a až poté, naneste make-up tak, jak jste zvyklá. Peeling je nutný provádět v každém období. V zimě ale používejte takový, který má jen jemná zrníčka. Ty velké, by vaši pleti mohly v zimě uškodit.

Vyhýbejte se v mrazivých dnech dlouhým koupelím, i když vás to samozřejmě velmi láká,  pokud se přeci jen ráda nahříváte v teplé vodě, snažte se co nejrychleji po koupeli vaší pleť promazat hutným hydratačním krémem. Ten dokáže zázraky.

Pokud jste vystavena mrazu, snažte se pleť co nejvíce chránit šálou, či šátkem, do kterého schováte svůj obličej a nebojte se ani v zimě nosit sluneční brýle. Vaše oči totiž nepotřebují být chráněny pouze před sluncem, ale dokonce i před mrazem. Velký pozor také věnujte vašim rtům, které vyživujte balzámy a ostatními výživami, které jsou v zimě velmi potřebné. Rty vám v mrazu snadno popraskají a nevypadají vůbec pěkně, proto je třeba je dostatečně chránit.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.