Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Jak vybrat správný make-up

Vybrat správný make-up není jednoduché a určitě se nedivím, že v obchodě tápete a sáhnete po něčem, co třeba ani není určeno vašemu typu pleti. Výběr je tak velký, že jen těžko se v této otázce dokážete orientovat zvlášť, když pro vás není tak důležité vědět, jaký make-up používat. Pokud chcete mít hezčí pleť a chcete vypadat dobře, tak je přitom výběr make-up dost důležitý. Jak poznat, který je pro vás nejlepší?

Samozřejmě vybírejte podle typu vaší pleti. Pokud máte aknózní pleť, pak sáhněte po krycím antibakteriálním make-upu. Výborný je také make-up v pěně, protože ten má jedny z nejlepších krycích účinků.

1227312 / Pixabay

Jaký typ make-upu

Pěnový make-up však nedoporučujeme v žádném případě použít na pleť zralou, protože tam by se dostal mezi vrásky a způsobil by viditelné rýhy. Na takovýto typ pleti je třeba použít lehký make-up, s vyhlazujícími účinky a liftingovým efektem.

Dost možná máte pleť suchou a pro tu je vhodný hydratační make-up. Výborným make-upem je BB krém, který je vhodný pro všechny typy pleti.

Dokonce i pro pleť citlivou, na tu je třeba si ale dát obzvláště pozor, protože tady asi každý make-up nesedne. U BB krému je dobré to, že se hodí pro všechny typy pleti a má v sobě navíc vlastnosti i krému.

Vybrat barvu, není snadné

Vybrat barvu, není snadné a tak se nebojte kombinovat. Klidně si kupte světlejší a tmavší make-up a kombinujte podle potřeby.

V každém ročním období totiž máme jinou barvu pleti a proto je třeba make-up barevně sladit. To hravě zvládnete se dvěma odstíny, které si můžete podle potřeby namíchat. V létě použít klidně jen samotný tmavý odstín, na podzim přimíchat světlejší a v zimě klidně sáhnout pouze po světlém odstínu. Pohrajte si s barvami podle toho, jak zrovna potřebujete.

Make-up by neměl způsobit pnutí, nebo zarudnutí pokožky, pokud toto cítíte, je třeba vybrat jiný.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.