Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Jak se sžít s partnerovým dítětem

Milujete svého partnera a je zcela jasné, že s ním chcete být. Důvod je ten, že si spolu rozumíte a je vám spolu dobře. Co když je mezi vámi ale někdo další a nikdo neříká, že tím myslíme milenku. Jde o to, že váš partner může mít klidně děti a ty mohou být chtě nechtě ve vašem vztahu překážkou. S dětmi nikdy nebojujte, svůj boj byste předem prohrála. Musíte jasně vědět to, že pro partnera ony budou vždy důležitější, než jste vy a sama byste to s vlastními dětmi neměla jinak. Musíte tedy zapřemýšlet o tom, jestli vám tento stav stojí za to, nebo jestli je pro vás lepší raději ze vztahu odejít.

Ben_Kerckx / Pixabay

Dost možná řešíte i to, jak na děti vyzrát. Musejí z vás mít respekt, ale nesmí se vás bát. Nemůžete jim nahradit jejich skutečného rodiče a nesmíte podrývat autoritu vašeho partnera tím, že dětem budete podlézat. Zkuste se vžít do role partnerových dětí, jak byste se cítila vy na jejich místě a jak byste chtěla, aby se k vám chovala nová partnerka vašeho otce tak, abyste ji měla ráda a tak, abyste z ní zároveň měla respekt. Měla byste si k dětem vašeho partnera najít cestu a poznat do hloubky jejich myšlení a uvažování, abyste jim lépe porozuměla.

Vy můžete objevit výhodu toho, že jste si našla muže, který už děti má v tom, že vidíte, jaký je otec a jak se chová k vlastním dětem a podle toho se pak můžete rozhodnout, jestli i vy chcete mít s tímto mužem děti. Vidí-li se v nich, tak pak je to pro vás dobrá zpráva, ale pokud cítíte, že o své děti nemá zájem, rozhodně není tento partner vhodný k tomu, aby měl s vámi děti. Poznáte to velmi jednoduše a budete tak vědět, na co se v případě, že si budete chtít založit rodinu společně, máte připravit. Proto tedy nemějte partnerovi za zlé to, že je pro něj jeho dítě na prvním místě, ale rozhodně to berte jako plus do budoucna, pokud máte v plánu taktéž si založit rodinu.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.