Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Na co si dát pozor, pokud se stanete matkou po čtyřicítce

Být matkou po čtyřicítce dnes jistě není žádná výjimka. Ve věku, ve kterém se dříve stávaly ženy babičkami, se dnes stávají teprve matkami, můžete ale narazit na několik problémů a je třeba si na ně dávat pozor. V tomto věku nás může zmáhat fakt, že už jsme přeci jen unavenější a nemáme tolik elánu, jaký má naše neutahatelné dítě.

TawnyNina / Pixabay

Mít dítě v tomto věku je sice skvělé, ale bohužel i náročné, protože bychom raději odpočívaly, než abychom pořád běhaly kolem malého caparta. Dříve byla matka ve třiceti letech považována za starou matkou, tak dnes už tomu tak vůbec není. Děti si pořizujeme v pozdějším věku a to hlavně z finančních důvodů.

Samozřejmě je ale dost náročné mít dítě ve čtyřiceti, než ve dvaceti. Matky v pozdějším věku, jsou už potom velice úzkostné a je pro ně problém, když se musí o své dítě starat takzvaně na plné obrátky. Tento rozdíl pak vnímáte hlavně tehdy, když máte první dítě odrostlé a vychovávala jste jej v mladším věku a nyní to můžete porovnat ve věku kolem čtyřiceti let.

Většinou o svém mateřství přemýšlíte mnohem více než dřív a každý svůj krok maximálně promýšlíte. O své dítě se pak v tomto věku bojíme mnohem vice a není se čemu divit, uvědomujeme si totiž, co se může stát a jsme mnohem opatrnější.

Na druhou stranu jsme ve vyšším věku mnohem trpělivější. Zároveň raději ustoupíme, než abychom se namáhaly s ostatními věcmi, které dělat tak nutně nemusíme. Těžší je to pro starší rodiče také v tom, že už nezvládají například sporty, tak jak by zvládali v mladším věku a tak třeba jízda na kole a na kolečkových bruslích, je pro ně vzhledem k věku vyčerpávající.

Samozřejmě jsou rodiče, kteří mají dobrou kondičku a zvládnou to s přehledem, nebudu házet všechny do jednoho pytle, ale bývá to celkem časté, že rodiče staršího věku, bývají mnohem více vyčerpaní. Ve vyšším věku se také můžete setkat s tím, že si vás lidé mohou splést s babičkou, což asi není nikomu příjemné, buďte proto na to připraveni.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.