Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Bolí vás záda či hlava? Vyměňte podprsenku

Bolest v zádech je asi nejčastější bolestí lidského těla. Příčin může být hned několik, avšak jen málokterá žena ví, že tuto bolest může způsobit i špatně zvolené spodní prádlo. Jak má tedy vypadat správná podprsenka?

ArtsyBee / Pixabay

Velká prsa jsou zátěž pro záda

Odhalení, že ženy s velkými ňadry mají větší problémy s bolestmi zad je už staré. Je to pochopitelné, protože tíhu prsou musí ženy stále vyrovnávat v zádech, a tak není divu, že je mohou po určité době opravdu bolet. Pravdou je, že pokud se nerozhodnete pro chirurgické zmenšení, což je nepříjemné, tak se samotnými ňadry neuděláte nic, avšak když zvolíte správné spodní prádlo, můžete si trochu ulevit.

Díky podprsence mohou trpět i ženy s menším hrudníkem

Není pravdou, že bolestí zad trpí pouze ženy, které mají velká ňadra, stejně tak mohou díky nesprávnému spodnímu prádlu mít bolesti i ty ženy, které mají menší velikosti košíčku. Vše záleží na tom, jaké spodní prádlo si koupíte a je téměř jedno, jakou velikost máte, protože když máte špatnou podprsenku, tak vám může dojít k přetěžováním některých svalů anebo také nedostatečná funkce jiných svalů. Tím pádem svaly mohou ztuhnout či dostanete křeče a podobně.

Jak má tedy správná podprsenka vypadat?

Důležité je si uvědomit, že podprsenka by měla držet na hlavním pásu, který jde kolem obvodu hrudníku. Ovšem tento pás by neměl být příliš utáhnutý, tak aby ženy pevně stiskal anebo ještě v horším případě se zarýval do kůže, protože v takovém případě podprsenka vašim zádům způsobuje bolesti. Pravdou je, že někdy je obtížné najít správnou velikost, tak aby košíčky a obvod hrudníku perfektně seděl právě na vaše tělo, ale právě proto jsou na mnoha podprsenkách právě troje háčky od sebe vzdálené, aby si ženy našly tu správnou vzdálenost. V nejhorším případě si můžete tento pás nadstavit, což je rozhodně lepší, než trpět.

Podprsenka může i za bolesti hlavy

Možná si to mnohé neuvědomují, ale podprsenka může způsobit i bolest hlavy. Stačí, když si hodně přitáhnete ramínka a necháte celou tíhu na ramenou, pak se vám to vrací na krční páteři a poté cítíte bolest hlavy. Takže ramínka by také neměla být zarytá v kůži, ale naopak musí být opravdu volná. Kromě toho je také důležité, aby ramínka byla na každé straně stejně přitáhnutá, aby se tíha pěkně rozložila. A pokud jste žena, která se může chlubit velkými ňadry, tak je lepší zvolit podprsenku, která má hrubší ramínka.

 

Mnoho žen trpí bolestmi zad a hlavy jen kvůli špatnému prádlu, aniž by si to uvědomily. Tak zkuste vyměnit podprsenku a dopřejete svobodu zádům i krčí páteři.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.