Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Věnujte dětem speciální gumičky a pleťte náramky

Každý rok se najde nějaký nový trend, který zaujme zejména děti. Jednou jsou to bužírky, z kterých si mohou plést děti nejen náramky, ale také i jiné ozdoby a v poslední době se hodně rozvinuly náramky z gumiček, protože je to snadné a pěkně to vypadá.

Jak mám s pletením náramku z gumiček začít?

Dříve, než se naučíte, jak se plete náramek z gumiček, tak byste si měli pořídit veškeré věci, které na pletení budete potřebovat. Základní a nezbytnou věcí jsou právě malé, barevné gumičky. A poté už vám bude chybět jen plastový tkalcovský stav a háček. Avšak jsou lidé, kteří si poradí i bez něj. Jednoduché typy náramků z gumiček lze plést i na prstech, anebo pokud chcete mít propracované a náročnější náramky, aniž byste si museli pořizovat stav, tak stačí, když vezmete dřívko, do kterého natlučete hřebíčky a budete svůj originální tkalcovský stav.

Jak uplést náramek z gumiček?

Pokud máte nachystané veškeré potřebné věci, můžete začít se samotným pletením náramků z gumiček. Nejprve si ukážeme, jak se plete náramek z gumiček na prstech, protože ten si můžete udělat všichni, aniž byste museli mít tkalcovský stav a také jde o jednodušší typy náramků.

Nejprve si nachystáte barvu či barvy gumiček, podle toho, jaký byste chtěli mít náramek. Vezmete si jednu gumičku, překřížíte jí a navléknete si jí na dva prsty, tak aby vznikl tvar osmičky. Poté na ní navléknete další gumičku, ale tu už nebudete překřižovat. A přidáte ještě třetí. A teďka vezmete gumičku, která je plně vespod a je ve tvaru osmičky a postupně obě strany osmičky přetáhnete přes obě gumičky nad ní. A pak už je to jednoduché, vždy budete přidávat jednu gumičku a po přidání jedné vezmete tu spodní a natáhnete ji přes gumičky nad ní, dokud nebude náramek dostatečně dlouhý. Až budete hotoví, tak začátek a konec spojíte esíčkem.

Chcete vědě, jak se plete náramek z gumiček na tkalcovském stavu? Postup nebude náročný, protože je na úplně stejném principu, jen gumičky nebudou na prstech, ale na stavu. Pokud máte vybrané barvičky, tak začnete tím, že první gumičku navléknete přes dva kolíčky na tkalcovský stav, tak aby byly do tvaru osmičky. A pak na ní vkládáte gumičky a opět je postupujete tak, že při vložení nové gumičky, vezmete spodní gumičku a přetáhnete.

Gumičky nejen jako náramek?

Uplést náramek z gumiček je jednoduché, ale to je jen základ, samozřejmě, že lze uplést více druhů zajímavých náramků, které už jsou složitější. A kromě náramků můžete z gumiček uplést i různé klíčenky v podobě zvířátek a podobně. Návody na tyto speciální tvary můžete najít na internetu, kde jsou k návodům přidávány videa či fotografie, a tak je jednodušší princip pochopit.

Pletení gumiček je pěkný koníček a vy tak můžete své děti zabavit, když bude venku třeba špatné počasí a podobně.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.