Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Počasí

Jak se zbavit strachu z bouřky

Bouřka není vůbec příjemná a mnohdy v nás může vyvolávat i strach a dokonce i paniku. Ne nadarmo ji používají ve všech hororech, či strašidelných scénách ve filmech. Proč máme z bouřky strach? Protože na nás nepůsobí příjemně, dělá rámus, blýská se a to vše v nás může vyvolávat úzkost.

Snad každé dítě má z bouřky strach a nejeden dospělí patří k těm, kdo se taktéž bouřky obávají. Jak se zbavit strachu z bouřky? V dospělosti bychom si měli uvědomit, že se jedná o jev, který je přírodní a který tu prostě vzniká. Samozřejmě i bouřka může člověku ublížit, ale je to málo pravděpodobné. Pokud se bezpečně před bouřkou schováme, obtěžuje nás pouze hluk a záblesky.

Důležité je dbát bezpečnostních pokynů a nestát na místech, která jsou nebezpečná, to znamená například u vysoké stromu, u sloupu s vysokým napětím, nebo pod deštníkem. Rozhodně se také nekoupejte ve volné přírodě, když je bouřka.

Pokud se bojíte bouřky je to spíše vnitřní pocit z toho, že se nejedná o jev nikterak příjemný, ale vyvolává v nás něco jako pocit boje. Nejhůře nesou bouřku malé děti, které jako úplně malinkaté nechápou o co jde a proto se bojí a pláčou.

V pozdějším věku bychom jim měli vysvětlit, že to nic není, že se pouze hádají mraky mezi sebou stejně tak, jako se děti hádají o hračky a že to není pěkné a stejně tak jako nám rodičům se nelíbí, když se děti perou o hračky, dětem se nelíbí, když se o hračku perou mraky.

Pokud to jde zatáhněte si při bouřce rolety, závěsy, či žaluzie a pusťte hlasitěji televizi, nebo hudbu, aby jste bouřku nevnímali tak intenzivně. Nasměrujte svou pozornost jiným směrem, abyste se na bouřku zas až tolik nesoustředili.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.