Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Vybíráme náušnice podle tvaru obličeje

Přemýšlíte o tom, že svou partnerku, kamarádku či maminku překvapíte krásnými náušnicemi, ale nevíte, který typ je pro ni nejvhodnější? Nebo si chcete udělat radost novým šperkem, ale nejste si jisti, zda vám vybraný tvar náušnic bude slušet? V tomto článku vám poradíme, jak na výběr těch pravých náušnic.woman-919047_1920

Při výběru náušnice je samozřejmě především důležité, aby se nám líbily a nebyly nám při nošení, spánku i dalších aktivitách nepříjemné. Náušnice lze vybírat podle momentální nálady, dle příležitosti, oblíbené barvy i kovu, z něhož jsou vyrobeny. Na co byste ovšem neměly při výběru náušnic zapomenout, je typ vašeho obličeje.

Oválný obličej

Majitelky oválného obličeje mají v podstatě vyhráno, jelikož jim sluší téměř všechny typy náušnic. Zvolit můžete velmi drobné náušnice, tedy pecky a cvočky, ale také náušnice v geometrických tvarech, oválné a spirálovité náušnice. Vhodné jsou také zlaté nebo stříbrné náušnice ozdobené perlou nebo drahými kameny.

Pozor si dejte pouze na náušnice, které by mohly váš obličej opticky ještě více prodloužit, například dlouhé visací náušnice. Ale rozhodně se nebojte experimentovat.

Trojúhelníkový obličej

Také ženy s trojúhelníkovým tvarem obličeje mají při výběru náušnic poměrně svobodnou ruku, jelikož tento tvar obličeje skýtá možnost vybírat náušnice nejrůznějších tvarů. Vaší tváři budou lichotit kruhové tvary, kapky, pyramidy i ovály. Menší a drobnější náušnice budou slušet ženám s kratšími vlasy.

Vhodné je volit takové náušnice, které se směrem dolů rozšiřují. Volte tedy trojúhelníkové náušnice, kruhy, zdobné závěsy či velké kapky, které dodají vašemu obličeji plnější tvar. Náušnice nevýrazných a fádních tvarů nebo příliš malé náušnice nejsou pro vás ty pravé, proto bude lepší se jim vyhnout.silver-791300_1920

Čtvercový obličej

Pro dámy či slečny s čtvercovým tvarem obličeje jsou nejvhodnější náušnice, které zjemní ostré linie jejich obličeje. Zvolit tedy můžete stříbrné či zlaté náušnice, ale i jinak barevné náušnice, kruhového nebo spirálovitého tvaru. Také závěsné náušnice v etno stylu jsou skvělou volbou.

Visací náušnice váš obličej opticky prodlouží. Můžete nosit také velmi jednoduché a drobné náušnice – cvočky, pecky nebo slzičky. Vyhnout byste se měly náušnicím v geometrických tvarech, jako jsou čtverce, obdélníky nebo trojúhelníky.

Kulatý obličej

Majitelky kulatého obličeje by si měly vybírat takové náušnice, které opticky prodlouží jejich obličej. Ideální volbou budou visací náušnice, které kulatý obličej opticky prodlouží nebo trojúhelníkový, obdélníkový a jiný zajímavý tvar náušnice. Bílé zlato nebo stříbro bude skvěle vypadat na dlouhých a plochých náušnicích. Kulaté obličeje se nedoporučuje kombinovat s kruhy a jinými kulatými tvary náušnic, které by mohly jeho kulatost ještě zvýraznit. Také nejsou vhodné ani příliš malé a drobné náušnice.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.