Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Máme se rádi, ale brát se nechceme

Manželství je krásné. Proč však tento názor spousta mladých lidí nesdílí? Proč je tak málo svateb, ve kterých si své „Ano“ řeknou mladí lidé pod třicet let? Považují manželství za Boží dar nebo za zvyk svých rodičů a prarodičů?

Cílem dnešních mladých lidí je užívat si života naplno. Dokončit vzdělání, odcestovat. Jen málo jich však nezapomíná na svou druhou polovinu. Někoho si najít a šťastně se zamilovat. Vzít se a žít ve společné domácnosti. To je krásné ne?

Jsou to sice trochu idealistické myšlenky, ale tyto myšlenky a sny měly naše maminky a babičky. Spousta jich však zjistila, že realita není tak skreslená jako v představách. Každý měsíc výdaje, počítat peníze, abyste vyšli a uživili rodinu. Práce, děti, manželství. Nakonec to některé psychicky nevydržely a rozvedly se. Své zkušenosti pak předávaly svým dětem a ty pak měly odpor k lásce a manželství.

Ano, je pravda, že v dnešní době tu není tolik možností, jak zabezpečit rodinu. Nejistota práce, pokušení. Jenže ani dřív to tak nebylo. Proč tedy hledat něco co tu nebylo ani dřív. Každý si to musel najít sám, umět si s tím poradit a najít šťastný vztah.

Svatba ano či ne?

Svatba nemusí stát tisíce, aby to byl krásný zážitek pro oba dva. Malá svatba v úzkém rodinném kruhu, s pár přáteli a jednoduchým občerstvením u vás na zahradě je přeci také ten splněný sen.

Je to něco posvátného, co těm dvěma dá pocit jistoty a naplnění jejich lásky. Je to stav důvěry v jejich vztah a naplnění jejich snu o rodině a bezpečí. Musí však sdílet tyto pocity oba. Věřit tomu, že je nikdo a nic nerozdělí a že všechny své problémy budou umět řešit společně a s rozumem.

Výuka manželství a rodiny

Myslím si, že kdyby se ve školách více dbalo na výuku mladých lidí, jak přistupovat k manželství a rodině s rozumem a vírou v pevný vztah, bylo by to velmi poučné pro mladé lidi. Možná by si více vážili toho, co jim život nabízí a věřili v pravou lásku, i kdyby ji okolo sebe tolik neviděli. Ona je, existuje, ale musí ji umět člověk najít.

Lidé, kteří takovou lásku poznali, by měli své zkušenosti i rady předávat dál. Nenechat si je jenom pro sebe, ale šířit pravou lásku a šťastný rodinný vztah dál okolo sebe.

Výchova začíná v rodině

Rodiče dětí by si měli především uvědomit, že pohled na manželský vztah u dětí začíná především v jejich rodinném zázemí. Rodiče jsou dětem vzorem. Pokud se před dětmi hádají, nadávají si a neumějí společně řešit problémy, co si asi děti pomyslí? Co to děti naučí? Naučí je to jenom opakovat chyby svých rodičů, nikoliv umět hledat lásku a porozumění.

Rodiče by se měli zajímat, jak dobře vychovávají své děti. Měli by je učit lásce k druhému, navzájem si pomáhat a milovat se.

Finanční důvody

Bohužel v dnešní době hrají v otázce „zda se brát“ roli i peníze. Vdaná žena totiž přijde o část dávek na své dítě, protože stát předpokládá, že její manžel vydělává a tudíž je zaopatřená ona i dítě. Proč ale taková diskriminace?

Možná by se měl stát zamyslet a více podporovat mladé manželské páry. Dát jim více možností a prostoru pro vytvoření harmonického vztahu. Aby mohly být i oni vzorem svým dětem a aby děti nemusely vyrůstat v neúplných rodinách.

 

Autorka: Sellus Rio

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.