Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Zahradní nářadí pomůže každé ženě

Kvalitní zahradní nářadí je základem úspěchu práce na zahradě. Zdá se Vám toto tvrzení jako klišé? Není to tak, pokud člověk nemá kvalitní nástroje, určitě se mu pracuje velmi špatně. Jedním ze základních druhů zahradního nářadí jsou hrábě. Ty se potřebují celoročně k různým pracím souvisejících s úpravou zahrady.

K čemu využijete hrábě, jako zahradní nářadí?

Základní otázka i odpověď ohledně hrábí je jasná. Volit by se měly podle jejich konkrétního využití. Mnozí potřebují hrábě zejména na hrabání listí anebo na práci přímo na záhonu, kde se pomocí tohoto nástroje upravuje zemina. Hrabě určené na hrabání listí by se měly od těch, které používáme na práce na záhonku určitě lišit. Zapomenout nelze ani na hrábě určené na seno. Ty se od všech ostatních odlišují konstrukcí, která je celodřevěná.

Detaily vyřeší úzké zahradní hrábě

Stejně jako výběr zahradní pily anebo jiného zahradního nářadí potřebného ke kultivaci zahrady, není jednoduché vybrat správné hrábě. Nejobyčejnější hrábě, které se dají sehnat v železářství, stojí dvě stovky. Šáhneme-li po značkových výrobcích, tak si za ně připlatíme. Skutečnost je taková, že staré hrábě sice umí pomoci shrabat dobře zahradu, nicméně práce s nimi je často zbytečně zdlouhavá. Jejich čištění je po každém shrabání od napíchnutého listí určitě každého z nás neskutečně zdržuje.

Nové plastové hrábě jsou skvělé v tom, že se na ně listí nenapichuje a vy se můžete věnovat pouze a jedině hrabání. Jelikož jsou hrábě nejdůležitějším zahradním nářadím, vyplatí se připlatit si za kvalitu. Ušetříte si námahu a čas. Tento čas můžete věnovat odpočinku.

Plastové nebo kovové hrábě?

U této otázky se s odpovědí nemusíte nijak trápit. Je totiž úplně jedno, jestli si na hrabání pořídíte hrábě kovové či plastové. Oba typy mají řadu výhod. Určitě se Vám totiž nikdy nezlomí. Jedním probléme je, že v případě šlápnutí na kovové hrábě dojde k ohnutí jejich kovových částí.

U plastových tomu tak není. Nicméně jsou náchylnější na prasknutí. Když si ale člověk pořídí značkové kvalitní plastové hrábě, tak ke zlomení nedojde i za většího tlaku.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.