Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Co jsou to letničky

Letnička je rostlina, která se vysadí na jaře a vydrží do podzimu, další rok už letničku nelze pěstovat, protože odkvete. S výsadbou letniček můžeme začít již teď. Navodíme si tak příchod jara a budeme se cítit lépe a to i přesto, že venku ještě zima stále je. Letničky si zatím můžeme pěstovat doma. Rozhodně to není nic složitého, a pokud budete chtít, tak to zvládnete i vy. Stačí znát pár rad a vědět, jak o kterou rostlinu pečovat, kolik potřebuje zálivky, jak často ji hnojit a jak se o ní po celou dobu vegetace dobře starat.

stux / Pixabay

Pokud milujete léto, tak k němu rostliny rozhodně patří a pokud nevlastníte zahradu, tak si můžete dát květiny za okno, uvidíte jak váš dům a klidně dům panelový, uděláte veselejší a zajímavější a jak pohled na vaše okna z venku bude lákat lidé z okolí. Pokud se navíc rostlinám věnujete celým svým srdcem, budete z pěstování mít i mnohem větší radost. Bude vás to stát čas, ale bude to čas příjemně strávený. Rozhodně pro vás bude zajímavější, než sezení u počítače, nebo televize. Jedinou starostí pak pro vás bude to, když budete chtít odjet na dovolenou. Dostanete se do situace, kdy budete řešit, jak se o své květiny postarat v době vaší nepřítomností.

I to se dá samozřejmě vyřešit a to pomocí samozavlažovacích systémů, kterých vám je k dispozici celá řada. Můžete si například vymyslet i vlastní postupy, kterými květiny zavlažíte. Postačí vám k tomu pet lahev s ne úplně uzavřeným víčkem, kterou dáte do květináče vzhůru a díky které se bude postupně voda do květináče uvolňovat. Pokud máte někoho, kdo vám květiny zalije, tím lépe. Mezi nejoblíbenější letničky patří muškáty, Těch je hned několik odrůd. Tyto květiny mají nádherné, pestré barvy, a pokud se o ně budete dobře starat, tak se vám za to také odvděčí skvělým kvetením.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.