Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Tajemno

Super úplňky a podobné zajímavosti

Každým rokem slyšíme o nějaké astronomické zajímavosti. Například dnes to bude super úplněk, kterým se můžeme v noci kochat. Avšak pokud si ho necháte ujít, můžete si počkat na jiný unikát, protože koukat na nebe je opravdu kouzelné.

Amatéři to nepoznají

Často slyšíme, co všechno zajímavého můžeme na obloze vidět. Avšak mnohdy jsou to astronomické efekty, které člověk běžným pohledem ani nedokáže odhalit. Například i dnešní super úplněk se liší ve velikosti a jasnosti, což se nejlépe pozná přes astronomický dalekohled, který jistě doma nevlastníme. Avšak když o tom člověk ví, tak se na to soustředí a myslí si, že rozdíl vidí. Ovšem pokud náhodou úplněk prospíte anebo na něj zapomenete, tak si vůbec nic nestane.

Výborná atmosféra pro trochu romantiky

Super úplněk a podobné astronomické úkazy lze perfektně využít zejména pro navození té správné atmosféry. V případě, že chcete svého přítele či přítelkyni či drahou polovičku něčím překvapit, tak romantická procházka pod večerní oblohou, na které se děje něco výjimečného je ten správný směr. Každopádně je to výborná atmosféra pro utužení vztahu, klidně si můžete i večer rozložit deku na lavičce v parku, dát si lahvinku vína a čekat, co se bude na obloze dít. Každá romantická chvilka, dokáže vytvořit velký cit, což se hodí každému vztahu.

Výlet do hvězdárny

Kromě romantických procházek můžete efektů na obloze využít i jinak, například pro netradiční výlet do hvězdárny. Je spousta hvězdáren, které při podobných astronomických úkazech dovolují příchod návštěvníků i mimo pracovní dobu, aby mohli obdivovat zázraky planety. Rozhodně je to výborný nápad na to, jak strávit jinak běžný večer. Do hvězdárny můžete jít třeba jen se svou drahou polovičkou, ale stejně tak můžete vzít i vaše malé ratolesti, aby se něco nového a zajímavého dozvěděli. Přece jen je to zážitek, který vám aspoň na chvíli utkví v hlavě.

Úsměv, prosím

Je spoustu lidí, kteří si chtějí super úplněk a podobné jevy uchovat v paměti navždy a pořizují různé fotografie. Pravdou je, že podobné věci se fotí opravdu obtížně, neboť je venku tma, což je podmínka, s kterou se mnoho fotoaparátů nedokáže vyrovnat. Abyste si mohli pořídit opravdu kvalitní, a krásnou fotografii potřebuje i kvalitní fotoaparát, který vás bude něco stát. Takže budete muset investovat, což by se vám mohlo vyplatit, pokud třeba rádi cestujete či podobně, anebo byste byli odkázání na odborníky.

Protože je spoustu fotografů, kteří se na tento okamžik vyloženě těší a budou rádi, když jej budou moci zachytit pomoci jejich drahých a kvalitních aparátů. Mnoho z nich pak dělá různé zajímavé kalendáře, takže pokud máte o podobné astronomické efekty opravdu zájem, nebudete mít problém sehnat jejich obrázky nejen na internetu, ale také v kalendářích.

Nebojte se vyjít ven a kouknout na oblohu. Často se vám ukážou velice zajímavé efekty. Astronomie je krásná věda, která může vytvořit i romantické chvilky.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.