Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Jak vyjít s partnerovými dětmi

Přišla jste do vztahu, kde jsou děti a tak musíte počítat i tím, že děti budete muset občas i hlídat. Hodně záleží na tom, jaké děti jsou. Pokud jsou nezvladatelní, rozmazlení a neumí poslechnout, není to žádný med. Rozhodně však nezasahujte do výchovy. Jak vyjít s partnerovo dětmi?

Důležitý je věk dítěte. U malých dětí nebývá problém se smířit s „novým“ rodičem. Horší je to u starších dětí a nejhorší to bývá u dětí v pubertálním věku. Pokud má váš partner děti ve střídavé péči a vy jste bezdětná, pak to nebudete mít vůbec jednoduché.

Sama budete toužit po výchově a po tom být stejně uznávaná jako je jejich matka, ovšem bude vám neustále předhazováno, že vy matka nejste. Zkuste si z dětí udělat kamarády. Přistupujte na jejich hry a zábavy, ale kroťte je v momentě, kdy přesáhnou hranice.

Být starší kamarád dítěte se vyplatí v každém jeho věku. Dítě musí pocítit, že nejste jeho rival. Příkazy a zákazy nechte na rodiči dítěte. Nesnažte se dítě uplácet dárky. Nezoufejte, pokud si vás nevlastní dítě neoblíbí hned na začátku, k bližšímu vztahu mezi vámi a dítětem se musí dospět.

Nikdy nemluvte před dítětem o jeho mamince ošklivě, mluvte o ní jako o své kamarádce. Ptejte se jak se má, co dělala včera a podobně. Bude-li o matce dítěte mluvit dobře, vzbudíte v něm důvěru. Lépe se k vám pak najde cestu.

Podnikejte s dětmi společné výlety za zábavou. Bude na ně rádo vzpomínat a vás si do vzpomínek přidá také. Sbližování s nevlastními dětmi není jednoduché ani pro jednu stranu a vše chce čas. Netlačte hned na pilu a nesnažte se ihned být tou nejlepší. Budujte si vztah postupně.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.