Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Jak přežít v práci?

Získáte vysněné zaměstnání, práce Vám jde od ruky, šéf Vás chválí a i s kolegy vycházíte po dobrém. Přesto je dobré brát v potaz maličkosti, které mohou významně ovlivnit Vaše působení na pracovišti nebo vztahy s ostatními.

Rady nad zlato aneb Zapište si za uši

Hroutíte se každé pondělí z toho, že musíte zase do práce? Každý z nás by uvítal ještě den volna navíc, ale pokud dáváte často a výrazně najevo svou nechuť k práci, možná je načase zamyslet se nad tím, zda Vás Vaše aktuální zaměstnání skutečně naplňuje.

Myslíte si, že budování vřelých vztahů mezi kolegy na pracoviště nepatří a vystačíte si pouze se zdvořilostmi? Omyl! Není třeba se hned se všemi „kamarádíčkovat“, ale pokud budete neustále odmítat pozvání na kávu nebo oběd, nejen, že to ostatní jednou omrzí a Vy budete za mrzouta, ale přijdete navíc i o možnost určitých benefitů, které ze společného přátelství vychází. Může se jednat o přímluvu u nadřízeného, pomoc s projektem nebo třeba jen informace z první ruky. Jestliže chcete kolegu o něco požádat nebo s ním něco probrat, místo mailu nebo telefonátu zvolte osobní rozhovor v kanceláři, uděláte dobrý dojem a v druhém vyvoláte pocit důvěry. Pokud si na kamarádství na pracovišti přece jen netroufáte, snažte se aspoň vyvarovat konfliktů, hádek a nepřátel.

Nikdo z nás nerad přiznává své slabiny, ale pokud máme vyzdvihnout své silné stránky, musíme umět uznat i své chyby. Jedině tak ukážeme svou upřímnou povahu a získáme si tak důvěru a respekt ostatních. Není třeba se stydět za své neúspěchy a selhání. Pokud se o své zkušenosti podělíte s kolegy, získáte si jejich přízeň.

Není potřeba být za každou cenu nejlepší, hnát se za úspěchem přes mrtvoly a po cestě podkopávat ostatním nohy. Jděte na to s grácií a vynasnažte se být spíše výjimeční, zaujměte něčím nevšedním – ať už jde o přístup k řešení problému, způsob vedení projektu a podobně. Je důležité plnit zadané úkoly a termíny, ale ne za cenu svého fyzického nebo duševního zdraví. Nebojte se ozvat, když budete zahlcení povinnostmi, nebojte se říct NE. Nejen, že se nezhroutíte, ale dáte najevo, že si vážíte sami sebe a svých hodnot.

Nemusíte nikomu nadbíhat nebo se pitvořit, ať už jde o šéfa nebo spolupracovníky. Pamatujte však na to, že svého nadřízeného byste měli vždy prezentovat v tom nejlepším světle. Bude to pro Vás do budoucna bonus, až přijdou na řady prémie nebo zvýšení platu. Pomlouvání ostatních, natož nadřízeného, je zahrávání si s ohněm. Chvalte i své kolegy a nezdráhejte se s nimi občas podělit o své nápady nebo zásluhy – možná se Vám to zdá nefér, ale pomáhá to budovat přátelské vztahy na pracovišti. Všechno, co děláte, totiž ovlivňuje Vaše působení v práci, postup, povýšení, ale i případný vyhazov, tak na to nezapomeňte.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.