Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Co se stane, když přestanu chodit do práce

V dnešní době máte možnost volby, buď budete chodit do zaměstnání, nebo můžete být doma. Pokud chodíte do zaměstnání, dostáváte za to finanční odměnu, která vám pomůže uspokojovat vaše potřeby a finance použít za účelem nákupu a plateb.

geralt / Pixabay

Do zaměstnání vás ale dnes nutit nikdo nemůže, takže pokud chcete být doma, máte tu možnost. Co se stane, když přestanu chodit do práce? Pokud ukončíte pracovní poměr, můžete jít na úřad práce a dostávat sociální dávky. Úřad práce vás ale přijme pouze tehdy, když budete mít zájem o to najít si práci novou. V opačném případě vás do evidence nezařadí.

Pokud tedy budete chtít být v domácnosti a to například z důvodu, že máte partnera, který vydělává tolik, že není třeba, abyste do práce chodil/chodila, tak je nutné, abyste si platili zdravotní a sociální pojištění sami. Pokud máte v péči dítě do 7 let, tak za vás zdravotní pojištění hradí stát.

Jestliže ale nechodíte do práce a práci si chcete najít, pak je určitě velmi důležité zajít na úřad práce a nechat se zapsat do evidence uchazečů o zaměstnání. V tomto případě za vás hradí zdravotní pojištění také stát. Je však nutné, abyste změny nahlásili na své pojišťovně.

Na úřad práce si vezměte potřebné dokumenty. Je velmi nutné dodržovat čas pozvání. Pokud vás pozvou na určitý den a čas, musíte se v tomto termínu dostavit, nebo se řádně omluvit a to například neschopenkou v případě, že jste nemocní, nebo paragrafem, pokud je nemocné vaše dítě.

Omluvy typu, byl jsem na dovolené, jsou neakceptovatelné. Na úřadě práce hlaste všechny změny do 5 pracovních dní a to i tehdy, když si najdete nové zaměstnání. Je nutné tyto situace oznámit telefonicky, faxem, nebo elektronicky, poštou nebo osobně.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.