Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Kreslící tabule podpoří dětskou kreativitu

Kreslení je jedna z oblíbených dětských činností. Děti se učí kreslit podobně, jako se postupem času učí mluvit. Od čmáranic přecházejí k hlavonožcům a panáčkům, pak kreslí samy sebe v okolním světě. Jelikož malování rozvíjí motoriku, trpělivost a další důležité vlastnosti, měli byste ho podporovat.

Rodiče by místo tabletu měli kupovat tabule pro děti, namísto smartphonu sadu fixek i pastelek a vodovky výměnou za nový počítač. První kresby vznikají už mezi druhým a třetím rokem věku. V této době je také dítě 21. století již schopné ovládat tablet. Co mu dáte do ruky, je jen na vás.

Čmárání na tabuli je bezpečné

Dvouleté dítě se nejdříve učí držet pevně tužku a vytvářet různé tahy. Kresby vypadají spíš jako čmáranice a schovávat si je nemá cenu. Mnohem praktičtější je, když hotové dílko smažete a dítě může začít kreslit od začátku. A přesně k tomuto účelu jsou vhodné kreslící tabule pro děti. Ratolesti jsou většinou z kreslení na tabuli daleko více nadšené než z obyčejného papíru, mohou se vyřádit také s magnetkami písmenek a hrát si s tabulí na školu. Většina tabulí je oboustranných – z jedné strany jsou magnetické a kreslí se na ně fixami, z druhé klasicky křídou.

Výtvarná výbava by vám doma neměla chybět

Kromě tabule je možné dětem pořídit také stojany či výtvarné stolečky, s nimiž si budou připadat jako opravdoví malíři. Nezapomeňte jim stolek vybavit vodovkami, voskovkami, pastelkami nebo modelínou. Všechny tyto tvůrčí činnosti mají na rozvoj dětské osobnosti pozitivní vliv a zcela jistě jim toho do života dají více než hraní her na tabletu.

Perfektní výbavu pro malé malíře najdete v českém e-shopu StepTwo, který u nás distribuuje hračky amerického výrobce Step2. Máte-li v plánu dětský pokojíček vybavit výtvarným stolkem či tabulí, s jejich poctivými výrobky určitě neuděláte chybu.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.