Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina, Praktické rady, Život

Jak snadno zvýšit důvěru dítěte k paní na hlídání?

V první řadě se zaměřte na výběr skutečně důvěryhodné chůvy. Není právě rozumné spoléhat se na soukromou inzerci, kde se vystavujete riziku, že reference zájemkyň o hlídání vašeho dítěte nebudou ověřené.

Agentura jako jistota

Hlídání dětí od agentury je mnohem rozumnějším řešením. Dítě totiž snadno pozná, jestli ho necháváte s člověkem, kterému věříte. Především byste to ale měli být vy, komu dítě věří a snažit se jeho důvěru neztratit. Nikdy svému dítěti nelžete, když ho necháváte s paní na hlídání, nemuselo by vám už podruhé uvěřit a jeho důvěra ve vás i v chůvu by mohla být nenávratně zničená. Více o tom, jaká úskalí má hledání přes inzerát a i rady, jak vybrat správnou agenturu, najdete zde.

Vztah chůvy s rodiči je základem

Nejdříve se musíte s chůvou sžít vy. Je účelné, když dítě uvidí, že máte s chůvou přiměřeně přátelský vztah. V dítěti to posiluje důvěru, která je nejdůležitější. Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste trávili placený čas s chůvou u kávy, ale několik milých přátelských slov jistě vaše dítě utvrdí v tom, že je v dobrých rukách. To stejné by ale mělo platit i naopak a vybraná chůva by se k vám měla chovat slušně a s respektem. Stejně tak by o vás měla mluvit i před dítětem pouze v dobrém.

Postupné přivykání tolik nebolí

Pozvolný nástup přivykání je tím nejlepším způsobem, jak dítě nenásilně připravit na skutečnost, že o něj během vaší nepřítomnosti bude pečovat někdo jiný. Většinou postačí skutečně jen krátká chvíle, kdy pobudete v místnosti s dítětem i jeho chůvou a jakmile uvidíte, že je dítě spokojeně zabavené, můžete ho bez obav zanechat v péči paní na hlídání. Právě k tomuto účelu je vhodné domluvit se s agenturou na hlídání dětí na zkoušku zdarma, které slouží k tomu, aby si dítě na novou chůvu lépe zvyklo a abyste měli čas trochu lépe chůvu poznat.

www.nestrezena.cz_agslunecnice_cz_02

Motivujte dítě, aby se na chůvu těšilo

Základním problémem je většinou nedostatečná informovanost dítěte o tom, co se s ním bude dít po vašem odchodu. Hlídání dětí je jen zlomkem povinnosti profesionální chůvy. Měla by je také vést k nejrůznějším činnostem a umět odpovídat na jejich všetečné otázky. Je proto dobré dítěti předem nastínit důvody, proč je svěřováno chůvě a také ho jemně naladit na aktivity, které s paní na hlídání bude podnikat. Samozřejmě je pak důležité, aby chůva vaše sliby dodržela, což je opět otázkou komunikace mezi rodičem a najatou chůvou.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.