Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Jak efektivně bojovat proti kašli? Zvolte správný lék


Kašel

Trápí vás kašel a nevíte, jak s ním bojovat? Základem je poznat typ kašle a následně nasadit efektivní léčbu. Jaké jsou babské rady, ale i moderní metody pro ulehčení nepříjemných nachlazení a potíží? To vám prozradíme v tomto článku. Ovšem v případě, že jsou vaše obtíže horší, obraťte se na vašeho lékaře, který vám doporučí nejlepší řešení přesně na míru.

Suchý nebo vlhký kašel?

Suchý kašel dokáže být nepříjemně dráždivý a nevykašláváme žádný vlhký hlen. Sliznice je podrážděná a to nás nutí k dalšímu kašlání. Příčinou často bývá virová infekce dýchacích cest. Pro léčbu této varianty se používají takzvaná antitusika, která mají za cíl snížit dráždivost a vyvolávání kašle.

Druhým typem je vlhký kašel, který bývá označován také jako produktivní. Jedná se o obranný mechanismus, kdy se tělo snaží vyloučit hlen, ve kterém jsou lapené cizorodé částice. Týká se to hlavně běžného nachlazení a chřipky. Na vlhký kašel se používají léky pomáhající naředit hlen a usnadnit jeho vykašlávání.

Pomůže sirup na kašel

Jakmile zjistíte, jaký druh kašle vás trápí, přichází na řadu výběr správného léku. Nejčastější volbou jsou různé sirupy lišící se nejenom složením, ale také účinky. Do boje můžete zapojit i sprej do nosu. Samozřejmostí by mělo být využívání síly přírody v podobě šťávy z cibule, česneku, čajů, silných vývarů a dostatečného přísunu vitamínu C.

Nejlepší léčbou je prevence

Faktem stále zůstává, že nejlepší léčbou je v těchto situacích správná prevence. Během kritických měsíců dbejte na zdravou a vyváženou stravu bohatou na minerální látky a vitamíny. Dostatečně se oblékejte a snažte se zbytečně nepřepínat. Dodržujte pravidelný a dostatečný spánek, zapojit můžete i zdravý pohyb. Uvidíte, že díky silnému imunitnímu systému se vám budou problémy vyhýbat.

Více informací ohledně problémů s kašel najdete na https://www.vicks.cz/cs-cz/centrum-p%C3%A9%C4%8De-vicks/lecba-a-uleva-od-priznaku-chripky-a-nachlazen%C3%AD/suchy-kasel-a-vlhky-kasel

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.