Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Problémy se startováním? Poraďte si s výběrem nové autobaterie

 

Hlavně v zimě se může stát, že nám automobil prostě nenastartujete. Otáčíte klíčkem v zapalování, ale startér se jen marně pokouší nahodit motor. Pokud nejsou opravdu velké mrazy, nemělo by se stávat. Když se vám to děje, pravděpodobně je na vině  autobaterie. Co v takovém případě dělat a jak koupit odpovídající náhradu?

Problém nemusí být nutně v autobaterii

Víte, že akumulátor jste nedávno pořizovali nový, takže je přeci nesmysl, aby byla chyba v něm. Špatné startování může být otázkou i takové banality, jako jsou například nevhodné a špatně těsnící svorky připevněné na kontaktech autobaterie. Závažnější opravu pak může vyžadovat vadný alternátor. Objevit se mohou i potíže se startérem a špatnými kontakty, které jsou nutné pro přenos impulsu k nastartování. Ve všech těchto případech je nutné obrátit se na servis.

Jak si poradit s výběrem nového akumulátoru

Když víte, že nefunguje autobaterie, není to nic strašného a pořízení nové nepředstavuje příliš velkou investici. Při hledání nového kousku je nutné sledovat několik parametrů. Nejdříve se zaměříme na maximální kapacitu, která bývá často udávána výrobcem vozu a je dobré držet se podobných hodnot. Platí, že čím větší automobil s více elektronikou, tím větší kapacitu potřebujete. Dále je dobré podívat se i na startovací proud. Ten by měl opět odpovídat doporučení od výrobce vozu. Ověřte si také výšku, šířku a délku nové autobaterie, protože se musí vejít do připraveného nosiče v motorovém prostoru.

Nakoupit můžete i přes internet

Akumulátory váží několik kilogramů a v běžných obchodech nemusí mít dostatečný výběr. Naštěstí všechno zvládnete zařídit přes internet. Jednoduše zadáte značku a model automobilu a vyjede vám nabídka vhodných typů právě pro vás vůz. Následně stačí jenom objednat a počkat si, až vám autobaterie dorazí. Nakoupit můžete pod tímto odkazem: https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.